Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Żuraw na przyczepie Klaas K400

Żuraw Klaas K400 cieszy się dużym uznaniem wśród dekarzy. Nic w tym dziwnego, bowiem ma on doskonałe parametry techniczne, a dodatkowo może być wyposażony w napęd elektryczny.

Żuraw Klaas K400 jest jedyną tego typu maszyną oferowaną na rynku, która ma podpory w układzie podwójnego V. Zapewnia to bardzo dobre podparcie maszyny. Z kolei konstrukcja żurawia wykorzystuje maszt TSR wykonany ze stopu aluminium najwyższej klasy. Warto przy tym wspomnieć o możliwości teleskopowania również wierzchołka żurawia poprzez pilota. Jest to jedyny żuraw na rynku, który posiada taką cechę techniczna. Przydatnym rozwiązaniem jest również automatyczne poziomowanie oraz podwójne siłowniki wypadkowe i wierzchołka.

Żuraw na przyczepie Klaas K400

Parametry użytkowe K400

Żuraw na przyczepie K400 ma wysokość haka 34,3 m przy długości wysunięcia 35,5 m. Wysokość kosza (podestu roboczego) to 30 m. Maks. udźwig wynosi opcjonalnie 3 t. Zasięg przy obciążeniu 250 kg to 24 m. Maks. udźwig to 1,6 t. Min. szerokość rozstawienia podpór to 3,5 m, z kolei min. szerokość rozstawienia podpór z podestem roboczym ma 3,9 m.

Żuraw na przyczepie Klaas K400

Napęd elektryczny K400

Warto podkreślić, że prawie wszystkie modele żurawi dekarskich firmy Klaas mogą być wyposażone w napęd hybrydowy. Jednym z jego elementów jest silnik elektryczny, którego używa się na budowie. Jako zalety takiego rozwiązania należy wymienić cichą pracę i nie wytwarzanie spalin, co przekłada się na komfort pracy. Napęd elektryczny o napięciu 400 V może być zasilany z rozdzielnicy elektrycznej. Z kolei przy krótkich zastosowaniach lub na budowach pozbawionych dostępu do energii elektrycznej może być użyty silnik wysokoprężny.

Żuraw na przyczepie Klaas K400

Podsumowanie

Na profesjonalną obsługę firmy Klaas składają się nie tylko zaawansowane żurawie dekarskie. Trzeba mieć bowiem również na uwadze szereg działań jakie są prowadzone po dostarczeniu maszyn do nabywców. Chodzi tutaj przede wszystkim o liczne szkolenia, a także prezentacje z zakresu bezpiecznej obsługi i konserwacji maszyn. Do dyspozycji użytkowników są również liczni partnerzy serwisowi zapewniający profesjonalne i szybkie naprawy oraz konserwację sprzętu.

Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl

4.9/5 - (43 votes)

Data publikacji: 25 listopada, 2019

Autor:

4.9/5 - (43 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    poniedziałek, 25 listopada, 2019

    żuraw na przyczepie Klass przyda się na pewno na budowie przy transporcie różnych materiałów na duże wysokości. 30 metrów wysokości to dobra wysokość jak na taki sprzęt, spokojnie wystarczy przy budowie budynków mieszkalnych.

Podobne artykuły