Pokrycia dachowe

Dachówka Isola Powertekk Tyri – nowoczesna technologia, tradycyjny wygląd

Mieszkańcy wielkich metropolii, kiedy tylko mogą uciekają z miasta jak najdalej, jak najwyżej się da czyli w góry. I tak dzieje się nie tylko w Polsce, ale wszędzie. Słowacy mają swoją Tatrzańską Łomnicę, a my urokliwe Zakopane. Co nas tam ciągnie? Niektórych zapewne tylko Krupówki, ale przecież kochamy Tatry głównie za zapierające dech w piersiach widoki, świeże górskie powietrze i architekturę. Góralskie domy są do siebie bardzo podobne, czy to na alpejskiej wsi czy tatrzańskiej, szczególnie przez specyficzną bryłę budynku i charakterystyczny spadzisty dach.

Tradycyjne góralskie dachy przez wiele stuleci kryte były drewnianym gontem, a naturalne różnice w wielkościach tych gontów zwanych szkudłami tworzyły niepowtarzalny wygląd dachu, stały się one wręcz wizytówką górzystych regionów. A dla górala tradycja to nie jest pusto brzmiące słowo, to zobowiązanie do przekazywania z pokolenia na pokolenie obyczajów, zachowania i sposobu budowania domów.

Tradycję tę udało się nieco przełamać firmie Isola, która w nowatorski sposób zmiksowała konserwatywną rustykalność z innowacyjną technologią dachówek metalowych z granulatem skalnym. I w ten sposób powstały super wytrzymałe dachówki Isola Powertekk Tyri, doskonale spełniające swoje funkcje w nawet najbardziej surowym klimacie. Zapewniają 100% szczelność podczas ekstremalnych warunków pogodowych. Testowane w norweskich śnieżycach nie przestraszą się ani halnego ani największych nawet opadów deszczu. Można na nich polegać. Wzbogacone dodatkowo o wielopunktowe mocowanie do drewnianej konstrukcji, który chroni dach przed zniszczeniem konstrukcji. Zaś granulat skalny nadaje dachówkom rustykalny wygląd.

Dachówka Isola Powertekk Tyri –nowoczesna technologia, tradycyjny wygląd
Isola Powertekk Tyri – parametry techniczne
Obszar stosowania: Nowe obiekty i remonty starych dachów
Zalecane nachylenie: 15o – 90o
Grubość rdzenia stalowego: 0.50 mm
Warstwa czystego cynku: 275 g/m2
Rozstaw łat: 369 mm
Wymiary dachówki: 1205 x 430 mm
Powierzchnia krycia: 1084 x 369 mm
Zużycie materiału: 2.50 szt./m2
Zalecana temperatura montażu: powyżej 0° C
Waga: 2.90 kg/szt.
7.30 kg/m2
Obciążenie śniegiem: 2.1 kN/m2 = 2.1 t/m2
Dachówka Isola Powertekk Tyri –nowoczesna technologia, tradycyjny wygląd

30 lat bezpiecznego użytkowania i ochrony przed korozją gwarantowane!

Jeśli więc marzy Ci się góralska chata, do której będziesz uciekał po upiornie męczącym tygodniu pracy, nie zwlekaj z jej budową. Za pomocą materiałów takich jak dachówki Isola Powertekk Tyri możesz stworzyć nowoczesny i funkcjonalny dom o tradycyjnym wyglądzie, idealnie komponujący się z tatrzańskim krajobrazem, nie wzbudzający podejrzeń nawet najbardziej hardych górali.

ASZ

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 23 sierpnia, 2013

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły