Budownictwo tradycyjne

Domy parterowe – 5 niezwykle korzystnych cech dla właściciela. Sprawdź!

Projekty domów parterowych zyskują na szczególnej popularności już od kilkunastu lat. Polacy coraz częściej decydują się na budowanie domów parterowych i nie bez przyczyny. Zastanawiasz się nad postawieniem domu parterowego? W tym artykule przeczytasz o pięciu cechach tych budynków mieszkalnych, które zapewniają wymierne korzyści dla ciebie, jako właściciela takiego obiektu. Przekonaj się, co zyskujesz, stawiając na plan domu parterowego.

1. Domy parterowe = dostępność i funkcjonalność

Domy parterowe zapewniają swobodny dostęp do każdego swojego zakamarka. Eliminują także konieczność korzystania ze schodów. Spójrz na projekty Domywstylu.pl – to bardzo atrakcyjny rodzaj budownictwa dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych oraz dla tych, którzy doceniają wygodę na co dzień. Pokonywanie schodów wiąże się także z obciążeniem stawów, dlatego osoby z osłabionym układem motorycznym doceniają rozwiązania tego typu.

Funkcjonalność tego typu budynków jest bardzo wysoka. Przemyślane projekty domów parterowych pozwalają na swobodny przepływ powietrza między pomieszczeniami, co przekłada się na wyższy komfort życia – mniej pleśni, mniej chorób, mniej nieprzyjemnych zapachów, więcej zdrowego oddechu!

2. Ekonomiczność budowy i eksploatacji

Budowa domu parterowego jest często tańsza w porównaniu do domów wielopiętrowych. Brak konieczności budowy schodów czy większej ilości kondygnacji redukuje koszty materiałowe oraz te związane z robocizną.

Co więcej, eksploatacja takiego domu jest bardziej ekonomiczna. Instalacje grzewcze czy wentylacyjne nie muszą być duże, by zapewniać wysoką efektywność. Efekt? Rachunki za media ulegają wyraźnej obniżce. Domy parterowe, dzięki prostszej powierzchni dachu, są też mniej narażone na straty cieplne. Wieżyczki, załamania, różnorodność jego powierzchni to zawsze koszta związane z wyższym wydatkiem energetycznym na ocieplenie wnętrza domu.

elka 2 w1

3. Bezpieczeństwo dla mieszkańców

Brak schodów w domu parterowym oznacza mniejsze ryzyko upadków i wypadków, co jest szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi i seniorów. Poziomowy układ domu zapewnia także łatwiejszą ewakuację w razie niebezpieczeństwa.

W razie pożaru czy innych zagrożeń, mieszkańcy domu parterowego mają szybszy i łatwiejszy dostęp do wyjścia, co jest kluczowe dla ich bezpieczeństwa. Ponadto dostęp do wszystkich pomieszczeń ułatwia prowadzenie prac remontowych czy konserwacyjnych.

4. Piękne domy parterowe – elastyczność aranżacji wnętrz

Domy parterowe dają większą swobodę w kwestii aranżacji wnętrza. Brak schodów czy wielu pięter pozwala na tworzenie otwartych przestrzeni, łączenie różnych funkcji w jednym pomieszczeniu czy swobodną zmianę układu wnętrz.

Jako właściciel domu parterowego masz większe pole do manewru przy planowaniu przestrzeni. Dom jednorodzinny parterowy jest wręcz stworzony dla tych, którzy chcą mieć możliwość dostosowania wnętrza do własnych potrzeb i preferencji w każdym momencie z wielką swobodą.

gwiazdka 2 w2

5. Łatwość rozbudowy w przyszłości

Rozbudowa domu parterowego jest znacznie prostsza niż innych typów domów. Dodanie dodatkowego pokoju czy powiększenie istniejącego pomieszczenia jest łatwiejsze niż w przypadku budynku wielokondygnacyjnego.

Planujesz rozbudowę swojego domu w przyszłości? Plany domów parterowych powinny cię zainteresować! Dają one gwarancję, że każda przyszła inwestycja w nieruchomość okaże się łatwiejsza i nie wygeneruje tak dużych kosztów.

Oto pięć cech domu parterowego, które niosą dla ciebie, jako jego właściciela i domownika, wymierne korzyści. Mniejsze rachunki za media, bezpieczeństwo, estetyka, słowem – bardzo atrakcyjna propozycja!

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 16 października, 2023

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły