Budownictwo tradycyjne

Trendy stolarki okiennej w 2023

Stolarka okienna odgrywa kluczową rolę w budowie i modernizacji domów, wpływając zarówno na ich wygląd zewnętrzny, jak i komfort wnętrza. Dynamicznie rozwijająca się branża stolarki otworowej nieustannie dostarcza nowych rozwiązań, które odpowiadają na rosnące oczekiwania konsumentów, dotyczące efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i estetyki. W roku 2023 obserwujemy kilka wyraźnych trendów, które wpływają na teraźniejszość i kształtują przyszłość stolarki okiennej. Przyjrzeć się nim powinni zwłaszcza Ci, którzy są na etapie wyboru okien do swojego domu lub mieszkania.

Duże przeszklenia numerem jeden

Przeszklenia o dużych rozmiarach oraz panoramiczne okna tarasowe są niezaprzeczalnie najbardziej charakterystycznymi elementami nowoczesnej architektury. Łączą one praktyczne korzyści, takie jak doskonałe doświetlenie przestrzeni, harmonię pomiędzy wnętrzem i otoczeniem zewnętrznym oraz walory estetyczne. Jeszcze nie tak dawno trudno było o technologiczne rozwiązania, umożliwiające tworzenie przeszkleń o tak dużych gabarytach, natomiast obecnie takie możliwości są dostępne dla każdego klienta, niezależnie od budżetu, którym dysponuje.

Zapewnienie izolacji termicznej

Wciąż rosnące koszty energii sprawiają, że w sektorze stolarstwa okiennego nadal chętnie wybierane są okna, które zapewniają doskonałą izolację termiczną, przyczyniając się w ten sposób do oszczędzania energii w naszych domach. Wzrasta popularność tego rodzaju okien zarówno w nowych budynkach, jak i w przypadku modernizacji istniejących konstrukcji. Ich zastosowanie przekłada się na redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem oraz podniesienie poziomu komfortu użytkowania budynku.

Drewno i aluminium – najchętniej wybierane materiały

Okna drewniane cieszą się dużą popularnością, ze względu na szereg zalet, które oferują. Naturalne drewno jest nie tylko trwałe i estetyczne, ale także dodaje wnętrzom ciepłego i przytulnego charakteru. Dodatkowo, okna drewniane charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Aluminium z kolei jest materiałem lekkim i wytrzymałym, który doskonale sprawdza się w nowoczesnej architekturze. Łatwo utrzymać go w czystości i jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz czy mróz.

Coraz częstszym wyborem stają się też okna aluminiowo-drewniane, które stanowią połączenie zalet obu tych materiałów. Skonstruowane z drewnianego rdzenia, pokrytego aluminiową obudową, łączą ciepły i naturalny wygląd drewna z wysoką wytrzymałością oraz odpornością na czynniki atmosferyczne aluminium. Okna te zapewniają również doskonałą izolację termiczną i świetnie sprawdzają się w nowoczesnych budynkach. Ponadto cechuje je wyjątkowa trwałość i długa żywotność.

Najmodniejsza kolorystyka okien w 2023 roku

W bieżącym roku, zarówno w branży wnętrzarskiej, jak i stolarki okiennej, zauważyć możemy przewagę kolorów inspirowanych barwami ziemi. Nadal dominujące są ciemne i jasne odcienie drewna i jest to przede wszystkim mahoń, dąb czy antracyt. dodając Swój renesans przeżywa również klasyczna biel oraz jej różne odcienie. Rosnące zainteresowanie dotyczy także koloru czarnego, zwłaszcza w nowoczesnych, industrialnych projektach budowlanych. Zauważamy również rosnące zainteresowanie czarnym kolorem w stolarce okiennej, szczególnie w kontekście nowoczesnych, industrialnych projektów budowlanych. Jedną z ciekawych opcji są okna dwukolorowe. Oznacza to, że zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna strona ramy okiennej, mają zupełnie inny kolor. Taki rozwiązanie daje nam możliwość idealnego dopasowania zewnętrznego dekoru do elewacji budynku, jednocześnie umożliwiając wpasowanie wewnętrznej strony do wystroju danego pomieszczenia.

Gdzie kupić najlepsze okna w 2023 roku?

Chcąc postawić na skuteczne i modne rozwiązania w zakresie stolarki okiennej, należy skorzystać z możliwości oferowanych przez renomowanego przedstawiciela i profesjonalistę w branży stolarki otworowej. Vidomont to firma świadcząca kompleksowe usługi w tym zakresie, oferująca najlepsze, nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, dopasowane do potrzeb, oczekiwań i możliwości każdego klienta.

Trendy stolarki okiennej w roku 2023 koncentrują się na trwałych, ekonomicznych, estetycznych i funkcjonalnych aspektach. Konsumenci oczekują nie tylko doskonałej efektywności energetycznej i bezpieczeństwa, ale również pięknego wyglądu i harmonijnego połączenia z architekturą budynku. Wspomniane trendy są tylko wierzchołkiem góry lodowej, a przyszłość stolarki okiennej z pewnością przyniesie nam jeszcze więcej innowacyjnych rozwiązań, które wpłyną na jakość i komfort naszego życia.


Data publikacji: 1 listopada, 2023

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły