Pokrycia dachowe

Nowa Esówka Wienerberger

Firma Wienerberger posiadająca najszerszą na polskim rynku ofertę produktów ceramicznych przeznaczonych na renowacje zabytków. Do swojej oferty wprowadziła nowy model dachówki: Esówkę Sinus. Nowość jest niemal idealnym odwzorowaniem tradycyjnych, historycznych dachówek o kształcie przypominającym literę „S”, stosowanych od wieków na dachach budowli uważanych obecnie za zabytkowe. Oprócz tego popularne dachówki Koramic, L15 oraz Marsylka od marca dostępne są w nowym, bardziej wyrafinowanym kolorze ciemnobrązowej angoby.

Wzorowane na najbardziej tradycyjnym kształcie i pozbawione tzw. zamków charakterystycznych dla współczesnych dachówek esówki są wykorzystywane głównie do renowacji zabytkowych dachów. Esówki marki Koramic można podziwiać na odnowionych dachach m.in. Pałacu Branickich w Białymstoku, Zamku Krzyżackiego w Golubiu-Dobrzyniu czy Zamku Królewskiego w Tykocinie. Bogata paleta kolorów Esówki Sinus pozwala na zastosowanie jej na nowych obiektach architekturą i stylem nawiązujących do przeszłości.

Esówka Sinus to produkt unikalny na polskim rynku. Została opracowana zarówno z myślą o budynkach zabytkowych, w przypadku których szczególnie polecana jest w kolorze naturalnej czerwieni bądź rustykalnej angoby. Z powodzeniem jednak może być stosowana także na nowych obiektach. Na tych ostatnich wyjątkowo interesująco prezentować się będą kolory wiktoriańskiej czerwieni i wiktoriańskiego antracytu, szczególnie w połączeniu z elewacją z postarzanych lub ręcznie formowanych cegieł. Także dachy domów drewnianych, np. mazurskich, wykonane z esówki znakomicie oddadzą ich niezwykły charakter – komentuje Konrad Zalewski, Menedżer Produktu ds. Pokryć Dachowych w firmie Wienerberger.

Nowa Esówka Sinus dostępna jest w sześciu atrakcyjnych kolorach: naturalna czerwień, wiktoriańska czerwień, antracyt, wiktoriański antracyt, rustykalna angoba oraz czarna glazura. Podobnie jak w przypadku innych produktów marki Koramic, oferta obejmuje dachówki połaciowe oraz wszystkie niezbędne dodatki ceramiczne: dachówki szczytowe, wentylacyjne, kominki odpowietrzające, gąsiory itp. Dachówka jest też w pełni kompatybilna z akcesoriami technicznymi Koramic: membranami, taśmami, produktami mocującymi oraz innymi, które są niezbędne do wykonania kompletnego, najwyższej jakości dachu ceramicznego.

Głębsze odcienie brązu

Poza nowym wykrojem, firma Wienerberger udoskonaliła swoją ofertę popularnych dachówek: Renesansowej L15 i Marsylki, wprowadzając głębszy, bardziej intensywny odcień – ciemnobrązową angobę. – Dbamy o to, by produkty Koramic były dostępne w jak najszerszej gamie kolorystycznej. Pozwala to klientom na stworzenie indywidualnego charakteru domu. Dlatego oprócz Esówki Sinus wprowadziliśmy do oferty Renesansową L15 i Marsylkę w kolorze ciemnobrązowej angoby, który nada dachom bardziej stylowy wygląd. – dodaje Konrad Zalewski. Na swoje produkty ceramiczne Wienerberger oferuje 30-letnią gwarancję. Przed decyzją o inwestycji do dyspozycji klientów jest szeroka sieć doradców technicznych obejmująca całą Polskę. Ich wiedza i doświadczenie to duże wsparcie przy prowadzeniu zarówno dużych inwestycji renowacyjnych, jak i budowy prywatnych domów jednorodzinnych. Pełna lista doradców technicznych znajduje się na stronie www.wienerberger.pl/kontakt-z-nami. Istnieje również możliwość wyprodukowania dachówek na specjalne zamówienie na potrzeby konkretnej, historycznej realizacji.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 5 marca, 2013

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły