Pokrycia dachowe

Nowoczesny system dachowy BRAAS

Jak wiadomo dekarzom – dach to nie tylko pięknie ułożone pokrycie. To skomplikowana konstrukcja wymagająca użycia wielu materiałów i dodatkowych akcesoriów. Tylko wtedy, gdy będą do siebie idealnie dopasowane i poprawnie ułożone mamy gwarancję, że zapewnią szczelność dachu, poprawią komfort mieszkania na poddaszu oraz korzystnie wpłyną na bilans energetyczny.

W konstrukcji dachu jest wiele newralgicznych miejsc wymagających użycia specjalistycznych akcesoriów i sporych umiejętności dekarskich. Braas, jako jedyny producent na rynku, zapewnia swoim klientom kompletny system dachowy. W jego skład wchodzą wysokiej jakości dachówki betonowe oraz ceramiczne, a także akcesoria dachowe, dzięki czemu możliwe jest prawidłowe wykonanie każdego dachu. System obejmuje około 600 elementów wykończeniowych, które tworzą jedną całość, dopasowaną do siebie pod względem technologicznym i estetycznym.

Kalenica i grzbiet dachu

Taśmy uszczelniająco-wentylacyjne Figaroll Plus, Metalroll 2 oraz Braas Vent i Rupp Vent doskonale zabezpieczają pokrycie grzbietów i kalenic przed wnikaniem pyłu śnieżnego i wodnego pod połać dachową. Ich duży przekrój wentylacyjny zapewni nam skuteczną wentylację połaci dachu od okapu do kalenicy czy grzbietu. Taśmy te stosujemy do wszystkich profilowanych pokryć dachowych, a Figaroll Plus i Metalroll 2 również do pokryć płaskich.

Nowoczesny system dachowy BRAAS

Obróbka kominów i ścian

Jednym z trudniejszych elementów przy wykonywaniu połaci dachowej jest prawidłowa obróbka miejsc, w których elementy konstrukcji dachu przecinają jego połać. Najczęściej są to miejsca, w których dachówka styka się ze ścianą komina czy lukarny. Są one szczególnie narażone na powstawanie nieszczelności, przez które deszcz czy śnieg może przedostać się pod połać dachu. Ich niewłaściwa obróbka oraz zastosowanie materiału wątpliwej jakości mogą być powodem wielu zmartwień późniejszych użytkowników.

Tylko zastosowanie najwyższej jakości materiałów pozwoli nam mieć pewność, że zabezpieczyliśmy dach jak należy.

Rozwiązaniem łączącym trwałość, szczelność, a także estetykę i łatwość montażu jest sprawdzony od lat, nie tylko na polskim rynku, system Wakaflex firmy Braas. Taśma Wakaflex 2, jest produktem najwyższej jakości, służącym do obróbki kominów, ścian i innych elementów przechodzących przez połać dachu. Z powodzeniem zastępuje on tradycyjne obróbki blacharskie. Dużą wytrzymałość taśmy osiągnięto dzięki zastosowaniu na całej jej szerokości siatki z aluminium. Siatka zatopiona jest w poliizobutylenie, tworzywie odpornym na działanie temperatur w zakresie od –40 do +100 °C oraz na działanie promieniowania UV, dzięki czemu Wakaflex 2 nie odkształca się i zachowuje raz nadany mu kształt. Można ją układać zarówno w upalne jak i chłodne dni, jednak tylko na suchym i czystym podłożu. Przy montażu, poza rolką dociskającą, nożycami i miarką, nie są potrzebne żadne inne narzędzia. Dwa pasy kleju butylowego, umieszczone na brzegach, służą do mocowania taśmy, a także zabezpieczają przed wnikaniem śniegu i wody pod pokrycie. Powierzchnia taśmy, która jest gładka i nie zatrzymuje zanieczyszczeń, szybko zespala się z podłożem. Wakaflex 2 dzięki swym elastycznym właściwościom, w odróżnieniu od obróbek z blachy, przenosi wzajemne przemieszczenia więźby dachowej względem nieruchomego komina czy lukarny. Górna krawędź taśmy (przy elementach przechodzących przez połać dachową) zabezpieczona jest listwą wykończającą. Wykonana z aluminium listwa jest dopasowana kolorem do taśmy Wakaflex 2.

System Wakaflex dzięki swym uniwersalnym właściwościom znajduje zastosowanie jako rozwiązanie wszystkich obróbek i uszczelnień na dachach pochyłych, zarówno przy płaskich, jak i profilowanych materiałach pokryciowych.

Kosze

Kosze czyli elementy systemu dachowego służące do odprowadzania wody w miejscach gdzie połacie przecinają się pod kątem wklęsłym, wykonane są z wysokiej jakości aluminium, dzięki czemu można je bardzo łatwo formować. Poprzeczne ryflowanie zapewnia im odpowiednią sztywność i spowalnia spływ wody wchodzącej do rynny. Dzięki wstępnej obróbce linii gięcia możliwe jest wyginanie kosza bezpośrednio na dachu, bez konieczności zastosowania dodatkowych narzędzi. Montaż kosza możliwy jest na łatach, przy odpowiednim ich zagęszczeniu lub na oszalowaniu. Dzięki specjalnym klamrom mocujemy kosz, nie dziurawiąc jego powierzchni wkrętami czy gwoździami, eliminując tym samym miejsca, przez które mogłaby przedostać się woda. Połączenie kosza z połacią dachową uszczelniamy przy pomocy samoprzylepnej, impregnowanej gąbki.
Natomiast miejsca przeciętych krawędzi schodzących się koszy (np. nad lukarną) uszczelniamy przy pomocy taśmy do łączenia koszy (taśma, wykonana jest z tego samego materiału co Wakaflex).

System koszy aluminiowych Braas jest przede wszystkim rozwiązaniem szczelnym i skutecznym, które można dopasować kolorystycznie do każdej połaci dachowej. Łatwość montażu i trwałość materiału to kolejne cechy, potwierdzające trafność wyboru aluminiowych koszy Braas. Ponadto kosze zabezpieczone są specjalną folią ochronną zapobiegającą przed mechanicznym uszkodzeniom podczas transportu czy samego montażu.

Warstwa wstępnego krycia

Wysokoparoprzepuszczalne membrany Divoroll Kompakt i Divoroll Universal+ oraz DivorollClima+ S i Divoroll Maximum S dzięki doskonałym parametrom technicznym chronią izolację cieplną przed wilgocią i wiatrem. Regulują przepływ pary wodnej zapobiegając jej skraplaniu pod pokryciem. Takie rozwiązanie stwarza dobre warunki wentylacji na całym dachu, a poza tym umożliwia wykorzystanie pełnej wysokości krokwi do ocieplenia, gdyż paroprzepuszczalną membranę układamy bezpośrednio na warstwie ocieplenia. Dzięki niskiemu oporowi dyfuzji pary wodnej, nawet w przypadku wykroplenia się wilgoci pod membraną, przedostanie się ona do przestrzeni wentylacyjnej i zostanie odprowadzona do atmosfery poprzez strumień powietrza płynący pod pokryciem dachowym od okapu do kalenicy. Dzięki ich stosowaniu niwelujemy utrudnienia w wentylowaniu połaci nawet na bardzo skomplikowanych dachach. W.w. membrany możemy zastosować również bezpośrednio na deskowanie, gdyż charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną.

Nowości w ofercie

Odpowiednia izolacja dachu ma wielkie znaczenie dla komfortu mieszkańców domu. Dlatego właśnie marka Braas wprowadziła do swojej oferty system nakrokwiowej izolacji w postaci twardych płyt poliuretanowych. System izolacji Divo- Damm wykonany jest z wysokowydajnego materiału izolacyjnego – poliuretanu PIR, który osiąga najlepsze wartości izolacyjne także przy niewielkiej grubości materiału. Obok korzystnych właściwości izolacyjnych do najważniejszych argumentów przemawiających za wyborem BraasDivoDamm należy także doskonała trwałość. Systemy solarne BraasSolar to szeroka gama kompletnych wysokosprawnych solarnych systemów grzewczych. Już 1,5 m2 powierzchni kolektorów BraasSolar dla 1 osoby pozwala zredukować koszty podgrzewu ciepłej wody w ciągu roku o ponad 60%. W miesiącach letnich system wysokowydajnych kolektorów słonecznych BraasSolar TCA2 może podgrzać nawet 100% ciepłej wody zużywanej w gospodarstwie domowym.

www.braas.pl,
infolinia: 801 900 555,
dla tel.kom.: 22 481 39 86

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 4 lipca, 2012

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły