Pokrycia dachowe

Panele słoneczne jak dachówki już niedługo w ofercie Tesli

Panele słoneczne jak dachówki już niedługo w ofercie Tesli

Elon Musk, założyciel Tesli, zapowiada nowe panele słoneczne, które łudząco przypominają dachówki. Dzięki temu dach solarny może wyglądać estetycznie, a panele solarne zostają ciekawie zakamuflowane.

Panele słoneczne na dachu mają mnóstwo zalet, jednak często potrafią zepsuć całą kompozycję. Elon Musk zapowiada ciekawe zmiany. W połowie 2017 roku firma Tesla wprowadzi panele słoneczne wyglądające jak dachówki. Jak to będzie działało w praktyce? Otóż panele znajdą się w innowacyjnych dachówkach o klasycznym wyglądzie. Będę współpracować z urządzeniem Powerwall II, które zamienia energię słoneczną w elektryczną, co zapewni oświetlenie całego domu wieczorem. Atutem rozwiązania Tesli jest na pewno estetyczny wygląd dachu. Według Elona Muska koszt takiej inwestycji na jednym dachu wyniesie kilka tysięcy dolarów.

Do sprzedaży ma trafić kilka rodzajów dachówek, tak by można było wybierać je wedle gustu. Z zapowiedzi Muska wynika również, że takie panele-dachówki solarne będą tańsze w instalacji od klasycznych paneli słonecznych.

5/5 - (2 głosów)

Data publikacji: 15 listopada, 2016

5/5 - (2 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły