Pokrycia dachowe

PILE – włoskie dekarstwo w najlepszym wydaniu

PILE, Włoskie Zrzeszenie Branży Dekarskiej zostało założone w 1993 r. Zakres działań PILE obejmuje kwestie bezpieczeństwa pracy, prac badawczo-rozwojowych oraz regulacji prawnych dotyczących dekarstwa we Włoszech.

Od swojego powstania PILE intensywnie stymuluje studia i badania wspierające rozwój branży i jest ważnym partnerem dla każdego na szczeblu krajowym i/lub lokalnym, kto podejmuje decyzje ważne dla dekarstwa. Ciągła ewolucja i profesjonalizacja działań PILE pozwoliły na zainicjowanie w 2018 r. prac nad skodyfikowaniem regulacji i najlepszych praktyk w zawodzie dekarza i blacharza, których uwieńczeniem ma być powstanie w najbliższym czasie pierwszej włoskiej szkoły blacharskiej, której poziom byłby na tyle wysoki, że zostałaby oficjalnie uznana przez instytucje zewnętrzne.

PILE – włoskie dekarstwo w najlepszym wydaniu

Aktualnie PILE, we współpracy ze zrzeszeniami ACMI, ANFIT, ASSITES, FINCO w oparciu o rozbudowaną sieć zagranicznych biur ICE Italian Trade Agency, w tym biuro w Warszawie, rozpoczęła projekt internacjonalizacji Made in Italy pod nazwą CASEITALY. Celem, oprócz pożądanego wzrostu obrotów firm uczestniczących, jest ułatwienie rynkom europejskim dostępu do wysokiej jakości materiałów dekarskich oferowanych przez producentów włoskich, którym z pewnością nie brakuje inwencji i kreatywności. Zadanie to realizowane jest poprzez serię włoskich ekspozycji kolektywnych na największych europejskich targach związanych z branżą (SIB, BUDMA, Construmat i Batimat), którym towarzyszy bogaty program spotkań B2B z profesjonalistami z branży dekarskiej.

PILE – włoskie dekarstwo w najlepszym wydaniu

PILE – włoskie dekarstwo w najlepszym wydaniu

PILE – włoskie dekarstwo w najlepszym wydaniuPILE – włoskie dekarstwo w najlepszym wydaniu

Associazione PILE
Produttori Installatori Lattoneria Edile
Via Sandro Pertini 10 – Arsago Seprio 21010 (VA)
tel. 0331768951
Fax 03311813612
segreteria@associazionepile.org
associazionepile.org

4.9/5 - (45 votes)

Data publikacji: 13 lutego, 2019

Autor:

4.9/5 - (45 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Krzysztof
    środa, 13 lutego, 2019

    Powstanie certyfikowanej wyższej szkoły dekarstwa na polskim rynku to byłaby nowość. Po za szkoleniami producentów brakuje miejsc gdzie osoby zajmujące zawodem blacharza czy dekarza mogliby stać się specjalistami pod okiem najlepszym. Super inicjatywa od Pile, czekamy na rozwój.

  2. kosa
    czwartek, 14 lutego, 2019

    Branża dekarska dynamicznie się rozwija w naszym kraju,dobrze by było aby poszerzać wiedzę naszych dekarzy korzystając z włoskich doświadczeń,a PILE ze swym wsparciem rozwoju jaki studiów dekarskich jest znakomitym partnerem z który warto współpracować.Oby tylko nasi urzędnicy nie popsuli tej obiecującej współpracy jakimiś absurdalnym uregulowaniami.

Podobne artykuły