Pokrycia dachowe

Sposób na krycie dachów – gotowe panele dachowe od Ruuki

Tradycyjne metody powoli odchodzą do lamusa. Tym razem przyszła pora na krycie dachów za pomocą blaszanych pokryć dachowych łączonych na rąbek. Dzięki Ruukki Classic oraz Ruukki Classic Premium twoja praca będzie dużo łatwiejsza i nie tak pracochłonna.

Kilka lat temu firma Ruukki, wprowadziła do swojej oferty kompromisowe rozwiązanie – gotowe panele dachowe z powlekanej blachy stalowej: Ruukki Classic oraz Ruukki Classic Premium. Fabryczne profilowanie do złudzenia przypomina tradycyjny rąbek, natomiast technologia montażu jest zdecydowanie prostsza i nie wymaga specjalistycznych narzędzi – arkusze łączymy po prostu na zakład (zatrzask), podobnie jak inne pokrycia profilowane z blachy powlekanej.

Sposób montażu

Arkusze mocujemy do podłoża tylko wzdłuż jednej krawędzi blachy, za pomocą wkrętów mocowanych w fabrycznych, podłużnych otworach. Rozwiązanie takie zapewnia właściwą pracę arkusza w trakcie jego eksploatacji i swobodę ruchu wzdłuż osi otworu. Użyte wkręty są niewidoczne na dachu – przykrywa je bowiem sąsiedni arkusz mocowany na tak zwany rąbek zatrzaskowy. Prefabrykowane panele Classic przyjeżdżają bezpośrednio na budowę zgodnie z odpowiednią specyfikacją, uwzględniająca wymiary dachu. Dzięki temu ponosimy mniejsze koszty montażu i skracamy cały proces układania pokrycia.

Nowatorskie rozwiązanie krawędzi startowej blachy Classic (czyli specjalne podgięcie na początku każdego arkusza) w połączeniu z fabrycznymi obróbkami okapowymi umożliwia estetyczne, szczelne i trwałe połączenie arkuszy z pasem nadrynnowym bez użycia wkrętów. Blachy Classic układane są na najbardziej typowej konstrukcji – łaty i kontrałaty plus paroprzepuszczalna folia dachowa. Jest to najczęściej spotykana i najbardziej oszczędna konstrukcja dachu.

Sposób na krycie dachów - gotowe panele dachowe od Ruuki

Zalety paneli Classic Premium:

– specjalna wygłuszająca warstwa włókniny na spodniej stronie arkusza blachy zwiększa izolację akustyczną i tłumi dźwięk o 6 dB ,dodatkowo warstwa ta spełnia rolę warstwy antykondensacyjnej. –0–posiada unikalną, wytłaczaną powierzchnię, zapewniającą niepowtarzalny wygląd i zwiększającą sztywność profilu.
– bogata kolorystyka zapewniana przez powłoki organiczne, którymi powlekana jest blacha używana do produkcji paneli i niezbędnych akcesoriów. Powłoki te zapewniają niespotykaną trwałość produktu, potwierdzoną wieloletnia gwarancją (gwarancja może wynosić nawet 50 lat)
– dla wygody klientów i usprawnienia montażu kompletny pakiet dachowy Classic zawiera wszystkie niezbędne elementy i akcesoria dachowe, z kolorystycznie dopasowanym stalowym systemem rynnowym.

Blachy Ruukki Classic i Classic Premium są coraz chętniej i częściej stosowane w architekturze. Ze względu na różnorodną kolorystykę stanowią niezwykle ciekawe wykończenie nowoczesnych domów o niebanalnych bryłach. Zaś uniwersalny kształt pokryć równie dobrze sprawdza się przy renowacji zabytkowych dworków, kościołów i kamienic.

ASZ

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 3 lipca, 2013

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Arkadiusz
    wtorek, 11 lutego, 2020

    spore ułatwienie konstrukcyjne od producenta, które ułatwia montaż. skoro wygląda tak samo jak rąbek i zakłada się o wiele łatwiej to po co utrudniać sobie pracę? dalej to dach z blachy w tym samym stylu. lepiej wybierać opcję premium ruukki

Podobne artykuły