Budownictwo tradycyjne

Budowa hal sportowych – co warto wiedzieć?

Budowa hali sportowej to odpowiedzialne zadanie. Dlaczego? Jest to obiekt, który musi zapewniać bezpieczeństwo użytkowania. Z tego względu bardzo ważna jest nie tylko sama konstrukcja, ale także materiały wykończeniowe. Na przykład odpowiednia nawierzchnia zminimalizuje ryzyko kontuzji, o którą w sporcie nietrudno. Co warto wiedzieć o budowie hal sportowych?

Hale sportowe – czyli jakie?

Nowoczesne hale sportowe powstają na bazie konstrukcji stalowych i łukowych. Czasem spotyka się także hale namiotowe. Te drugie bardzo często znajdują zastosowanie w tenisie. Hale sportowe mogą być obiektami całorocznymi. Musimy wtedy jednak zadbać o dodatkowe ogrzewanie. W przypadku hal sezonowych, po zakończeniu sezonu konstrukcję można bez problemu rozebrać. Co więcej, możliwe jest uzyskanie niemal 90 proc. elementów konstrukcyjnych, które możemy wykorzystać w kolejnym sezonie.

Do postawienia hali tymczasowej nie potrzebujemy pozwolenia, dlatego też takie rozwiązanie cieszy się popularnością. W przypadku obiektów stałych musimy już zdobyć pozwolenie. Za to konstrukcja stalowa nie wymaga specjalnych fundamentów, dzięki czemu znacznie skraca się czas budowy. To z kolei sprawia, że nowoczesne hale sportowe i tak się bardziej opłacają od murowanych obiektów.

Jaka powinna być hala sportowa?

Hala sportowa przede wszystkim powinna zapewniać użytkownikom bezpieczeństwo. Na drugim miejscu jest natomiast komfort użytkowania. W przypadku sportów to bardzo ważny element konstrukcyjny. Hala sportowa musi być funkcjonalna, a projekt odpowiednio przemyślany. Dlatego już na wstępnie warto ustalić, do jakiego sportu hala będzie wykorzystywana. W zależności od dyscypliny trzeba dobrać wielkość oraz wysokość hali oraz materiałów wykończeniowych.

W ofercie firmy https://www.tenistal.com.pl/ znajdziesz najwyższej jakości nawierzchnie sportowe, takie jak mączka ceglana, trawa syntetyczna, a także akryl. Co więcej, specjaliści zadbają o wybór odpowiednich elementów konstrukcyjnych do Twoich potrzeb. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Istotnym elementem jest lokalizacja hali sportowej, typ konstrukcji oraz rodzaj podszycia. Nie możemy zapomnieć także o elementach dodatkowych, takich jak rozmieszczenie drzwi i okien, podjazdów oraz bram.

Zalety nowoczesnych hal sportowych

Hale sportowe na bazie konstrukcji stalowej jest estetyczne, wytrzymałe i wyjątkowo bezpieczne. Co ważne, zapewniają wysoki komfort użytkowania. Dlatego też są obecnie najpopularniejszym wyborem. Materiał, z którego wykonuje się obicie hali sportowej, posiada atest trudno zapalności. Z kolei podłoże zapewnia odpowiednią amortyzację. Dzięki temu zostaje zmniejszone ryzyko kontuzji u użytkowników. A trzeba pamiętać, że w sporcie o nią nie trudno.

Dużą zaletą nowoczesnych hal sportowych są także szerokie możliwości adaptacyjne. Halę sportową możemy z łatwością przebudować lub dodać do niej nowy segment. Warto również wspomnieć, że nowoczesne hale sportowe są estetyczne, co wpływa na ich pozytywny odbiór.


Data publikacji: 26 maja, 2022

Autor:



Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły