Budownictwo tradycyjne

Co to jest smart domofon i dlaczego mieszkańcy go wybierają

Co to jest smart domofon i dlaczego mieszkańcy go wybierają

Podpowiadamy, jak zabezpieczyć podwórko przy pomocy nowoczesnych technologii.

Żyjemy w niespokojnych czasach. Ale zabezpieczenie domu przed nieproszonymi gośćmi jest całkiem możliwe. W wielu krajach świata rozpoczęto instalację domofonów IP na dużą skalę w budynkach mieszkalnych.

W tym artykule staraliśmy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące interkomów nowej generacji.

Po co to jest?

Konwencjonalny domofon blokuje drzwi i pozwala na ich otwarcie za pomocą klucza lub przez naciśnięcie przycisku na słuchawce interkomu, do której musisz podbiec, gdy dzwonisz. Klucze do takich interkomów z reguły są uniwersalne i można je wykonać w dowolnym warsztacie. Oznacza to, że każdy może wejść do Twojego wejścia. Są to oszuści, którzy chodzą po mieszkaniach, podszywając się pod przedstawicieli służb specjalnych i dystrybutorów różnych produktów.

Choć mogłoby się wydawaćże wejście jest chronione.

Wraz z pojawieniem się na rynku interkomów cyfrowych, życie stało się bezpieczniejsze i wygodniejsze. Wyposażone są w kamerę o wysokiej rozdzielczości, która na bieżąco rejestruje wszystko, co dzieje się przy wejściu w promieniu 15 metrów. Możesz go przewinąć, aby znaleźć i zapisać żądany fragment.

Tak wyglądają domofony IP.

Wszystkie inteligentne panele interkomowe są połączone z Internetem i sterowane ze smartfona poprzez specjalną aplikację

Powiedzmy, że dzwoni dzwonek do drzwi. Połączenie z interkomu trafia do smartfona. Możesz zobaczyć, kto do ciebie przyszedł, porozmawiać z gościem i otworzyć drzwi. I nie musisz być w mieszkaniu, żeby to zrobić. Zawsze będziesz miał dostęp do domofonu tam, gdzie jest Internet. A nawet będąc za granicą, możesz porozmawiać z tymi, którzy do Ciebie przyjechali, tworząc wrażenie przebywania w mieszkaniu.

Za pomocą inteligentnego interkomu możesz sprawdzić, czy Twoje dziecko wróciło ze szkoły i czy starszy krewny, który może się zgubić, wyszedł na spacer. Często za pomocą wideo dowiadują się, kto podrapał samochód zaparkowany przy wejściu.

Według ankiety wszyscy zauważają, że wejścia stały się czystsze, jest w nich mniej obcych, a kontrola wideo dobrze dyscyplinuje sąsiadów. 80% mieszkańców zauważyło zmiany w wejściu po zainstalowaniu domofonu cyfrowego.

Według zapisów z kamer cyfrowych domofonów policja szybko rozwiązuje przestępstwa: kradzież rowerów i innego mienia z wejścia i miejsc w pobliżu domu, rozboje, rozboje.

Czy będę mógł dostać się do wejściajeśli nie będę miał przy sobie telefonu?

Tak, inteligentny domofon zapewnia bezkluczykowy dostęp do wejścia. W takim przypadku nie musisz nawet wyciągać metki z kieszeni lub torby – gdy tylko zbliżysz się do drzwi, domofon zobaczy metkę i da sygnał do otwarcia drzwi. Ale wydawany jest również normalny klucz. Jest również zabezpieczony przed kopiowaniem. Ale nawet jeśli zapomniałeś klucza, drzwi można również otworzyć zarówno ze słuchawki, jak i monitora.


Data publikacji: 13 września, 2022Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły