Archiwum Dekarza & Cieśli

Fachowy Dekarz & Cieśla 3-2023

Dzień dobry.
Za nami pierwsza połowa roku. To dobry czas na małe podsumowanie.
Według ostatniego raportu ASM na temat aktualnej sytuacji w budownictwie, w ciągu pierwszych 5 miesięcy 2023 roku, o 47% mniejsza jest liczba niewykorzystanych pozwoleń na budowę mieszkań w porównaniu do okresu styczeń-maj 2022 roku.
W tym czasie wydanych zostało o 21 548 więcej pozwoleń na budowę w zestawieniu z rozpoczętymi inwestycjami. W kwietniu br. w obszarze budownictwa deweloperskiego – było ponad 7 tys. niewykorzystanych pozwoleń, a w maju br. ta liczba spadła i wyniosła 2580. Natomiast w obszarze inwestycji indywidualnych sytuacja ma się zgoła inaczej, bo już od kilku miesięcy rozpoczynanych jest więcej budów, niż wydawanych pozwoleń na budowę, co oznacza, że ruszyły prace na podstawie wydanych wcześniej dokumentów. Jak wam się wydaje, czy sektor deweloperski rozpocznie nadganianie zaległości?
Wyżej wymienione dane plus informacja o tym, że w czerwcu 2023 r. o 26,5% wzrosła wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe, napawają nas lekkim optymizmem na przyszłość. Mamy nadzieję, że kolejne miesiące utrwalą te pozytywne zmiany na naszym rynku.
Czego nam wszystkim życzę.
Wasz Redaktorek
Marcin Sikora

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 2 sierpnia, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły