Realizacje

J.W. Construction stawia na drewno w mieszkaniówce. Kolejna inwestycja na Mazowszu

Grupa kapitałowa J.W. Construction uruchomiła sprzedaż  mieszkań w kolejnej inwestycji realizowanej w technologii szkieletowej. Kameralne “Osiedle ECOBerensona”, o niskiej zabudowie, powstaje na terenie tzw. “Zielonej Białołęki”. Zastosowane przy budowie mieszkań rozwiązania są nie tylko przyjazne środowisku. Przełożą się one także na niższe opłaty za energię, ogrzewanie oraz ciepłą wodę.

Po drewniane budownictwo modułowe w inwestycjach mieszkaniowych z powodzeniem sięgają Niemcy czy Skandynawowie. Niemieckie ministerstwo budownictwa upatruje w technologiach szkieletowych, z uwagi na  szybkość, sprawność i dokładność realizacji inwestycji, recepty na rozwiązanie problemu niedoboru mieszkań. Z kolei Szwedzi ogłosili jakiś czas temu, że stworzą największe na świecie osiedle z drewna – Stockholm Wood City.

Liczne zalety drewna doceniają coraz bardziej także deweloperzy w Polsce. Technologie szkieletowe są już z powodzeniem wykorzystywane w budowie domów jednorodzinnych. O krok dalej idzie J.W. Construction, które tworzy Osiedle ECOBerensona – kolejną już inwestycję mieszkaniową, bazującą na prefabrykatach z drewna.

J.W. Construction z kolejną ekoinwestycją na Białołęce

Pod koniec lipca do sprzedaży trafiły mieszkania w pierwszej inwestycji mieszkaniowej – Naturalnie Aluzyjna – realizowanej przez J.W. Construction na warszawskiej Białołęce. To, że Osiedle ECOBerensona powstanie także w tej samej dzielnicy nie jest przypadkiem.

– Białołęka jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Stolicy. Mieszkańcy cenią ją z uwagi na nowoczesną zabudowę, bogatą infrastrukturę handlowo-usługową i coraz lepszą komunikację z innymi częściami miasta. Dużą część Białołęki zajmują tereny zielone: parki, rezerwaty, lasy oraz skwery. Nasze ekologiczne, kameralne inwestycje doskonale wpisują się w to zielone otoczenie komentuje Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Samo Osiedle ECOBerensona położone jest na terenie tzw. “Zielonej Białołęki”. W pobliżu inwestycji znajdują się szkoły i przedszkola, a także liczne sklepy czy punkty usługowe. Kilka minut jazdy samochodem wystarczy, by dostać się do centrów handlowych.

ECOBerensona

ECOBerensona będzie  osiedlem bezpiecznym. Trzykondygnacyjne budynki powstają w technologii modułowej drewnianej, przyjaznej dla środowiska i dla mieszkańców. Budowa osiedla została podzielona na dwa etapy. Łącznie powstanie w nich 267 mieszkań znajdujących się w dziewięciu trzy- i czteropiętrowych budynkach. W sprzedaży jest już obecnie dostępny pierwszy etap inwestycji: cztery budynki ze 132 mieszkaniami o metrażach od 25,28 do 67,10 m kw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 135 stanowisk postojowych, 82 w garażu i 53 naziemne.

J.W. Construction stawia na drewno w mieszkaniówce

Przyjazne dla środowiska i portfela

Zastosowana przy budowie mieszkań technologia szkieletowa oraz naturalne materiały sprawiają, że budynki są przyjazne środowisku i praktycznie bezemisyjne. Dodatkowo we wnętrzach panuje korzystny mikroklimat.

– Zastosowane ekorozwiązania charakteryzują się nieporównywalnie większą efektywnością energetyczną w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna, ogrzewanie podłogowe to udogodnienia, dzięki którym mieszkańcy Osiedla ECOBerensona sporo zaoszczędzą na rachunkach za ogrzewanie, ciepłą wodę czy oświetleniedodaje Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

“Drewniane” portfolio J.W. Construction

Deweloper ma w swoim portfolio już 3 inwestycje realizowane w technologiach drewnianych. Poza warszawską Białołęką, J.W. Construction prowadzi także sprzedaż kolejnego etapu osiedla domów jednorodzinnych “Villa Campina” w Ożarowie Mazowieckim. To pierwsze, pokazowe osiedle JWC realizowane w drewnie i “wyposażone” w efektywne energetycznie rozwiązania. Co ciekawe, klienci mogą nabywać domy w tej inwestycji na raty – bez pośrednictwa banku i bez konieczności wkładu własnego. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość oddania w rozliczenie, przy zakupie wymarzonego domu, swojej dotychczasowej nieruchomości. Villa Campina stanowi więc warty uwagi zakup zwłaszcza dla osób, których nie obejmuje program bezpiecznego kredytu 2 proc. i które są już na “kolejnym etapie” poszukiwania wymarzonego miejsca zamieszkania. JWC zapowiada także uruchomienie sprzedaży w swojej pierwszej inwestycji w Małopolsce, także realizowanej  w technologii szkieletowej. Mowa o “Apartamentach na Wzgórzach” zlokalizowanych w podkrakowskich Zawadach.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 5 września, 2023

Autor:

5/5 - (3 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły