Na rynku

Dach i elewacja z efektem!

W poprzedniej edycji konkursu Dach Roku firma Efekt Dachy Patryka Fiedczaka otrzymała wyróżnienie za realizację, która łączyła w spójną całość dach i elewację. Wykonanie zachwyciło m.in. mecenasa konkursu, firmę Blachy Pruszyński.

Sprostali wysokim wymaganiom

– Realizacja była wykonana u mojego stałego klienta, z którym współpracujemy od kilku lat – wspomina Patryk Fiedczak. – Jest to mikro-deweloper tworzący domy z pasją, który ma naprawdę wysokie wymagania. Wyróżniony budynek był częścią osiedla, które wykonaliśmy w całości. Ja i mój zespół lubimy wyzwania dlatego podjęliśmy się tej realizacji i włożyliśmy w nią dużo pracy i serca – dodaje wyróżniony właściciel firmy.
Budynek tworzy spójną całość z elewacją wentylowaną, pokrytą tymi samymi produktami, co pokrycie dachowe. Cała realizacja składała się z dwóch pokryć: panelu dachowego Karo 345 oraz panelu na rąbek PD-510.

Techniczny majstersztyk

– Na dachu zastosowaliśmy podwójną szczelinę wentylacyjną. Pierwszą warstwą była membrana wysokoparoprzepuszczalna 190 g/m2 marki MDM, naciągnięta na krokwie. Drugą warstwę zapewniło opłytowanie z MFP oraz membrana samowulkanizująca od Baudera, przeznaczona dla takich pokryć w KARO. Wszystko oddzieliła kontrłata dachowa. Na ścianach budynku zastosowaliśmy stelaż z konsoli aluminiowych oraz ocieplenie z wełny z welonem, łatowanie oraz pokrycie zasadnicze – panel na rąbek oraz karo, w tym przypadku oba produkty Blachy Pruszyński – wylicza Patryk Fiedczak. Jednym z celów projektanta było ukrycie rur spustowych w elewacji, by zachować nowoczesny minimalizm będący dominującym trendem na rynku. Świetnie poradziły sobie z tym rynny Niagara.

– Wybraliśmy system rynny kwadratowej z maskownicą oraz rurą ukrytą w elewacji. Cały budynek miał tworzyć jedną całość, dlatego też zaproponowałem, by zastosować produkty Blachy Pruszyński, ponieważ to jedyny producent pokryć dachowych, który posiada wszystkie te składniki u siebie w ofercie. Dzięki temu mogliśmy cieszyć się tą samą partią koloru na całej realizacji – wyjaśnia Fiedczak.
Na dachu zamontowane zostały okna dachowe trzyszybowe firmy Velux. Zespół budynków w Ząbkach zachwyca bardzo nowoczesną stylistyką i harmonią. Całą realizację można obejrzeć m.in. na filmie z drona, opublikowanym na facebookowym profilu Efekt Dachy.

Dach i elewacja z efektem!

Wkrótce poznamy nowego zwycięzcę

Do połowy lutego można przesyłać realizacje, spośród których wybrany zostanie kolejny Dach Roku. Pula nagród jest imponująca Jesteś dekarzem? Uważasz, że wykonany przez Ciebie dach wart jest pokazania? Zapraszamy do udziału w konkursie i do stanięcia do walki o tytuł Dachu Roku 2023. Warto – do zgarnięcia są atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia nadsyłać można do 31 stycznia 2024 roku na stronie www.dachroku2023.fachowydekarz.pl.
Spośród przesłanych prac jury konkursowe wybierze Dach Roku 2023.

Efekt Dachy Patryk Fiedczak
e-mail: pocztaefektdachy@gmail.com


Data publikacji: 30 stycznia, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły