Na rynku

BMI Academy – ponad pół roku działalności już za nami!

Na początku października 2022 roku w Zduńskiej Woli powstało pierwsze centrum szkoleniowe w Polsce, które oferuje kompleksowe szkolenia dekarzy w zakresie technologii układania dachów płaskich i skośnych, czyli BMI Academy. Misja tego miejsca została określona już na samym początku: pod jednym dachem skupiać wszystkich specjalistów branży dekarskiej, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę, otrzymując ją od doświadczonych i zaangażowanych ekspertów. Po ponad pół roku działalności BMI Academy jej twórca, BMI Polska podsumowuje ten czas i kreśli plany na przyszłość.

Czym jest BMI Academy?

Centrum szkoleniowe powstało w odpowiedzi na potrzeby branży dekarskiej i budowlanej. Rozwój zawodowy stał się kluczowym elementem dla osiągnięcia sukcesu. Właśnie dlatego BMI Academy postawiła sobie za cel zapewnienie kompleksowej edukacji branżowej dla wykonawców. Dzięki profesjonalnym szkoleniom kolejni specjaliści poszerzają swoje kompetencje i doskonalą umiejętności na różnych modelach dachów – płaskich oraz skośnych, i na wielu poziomach zaawansowania. Przekazywana na szkoleniach ekspercka wiedza, dotycząca technologii i produktów marek Braas oraz Icopal, obejmuje zarówno zagadnienia praktyczne, w tym aspekty wykonawcze i know-how, jak również informacje teoretyczne.
BMI Academy oferuje dekarzom również szkolenia certyfikacyjne. Uczestnicy szkoleń po ich zakończeniu zasilają grono Certyfikowanych Dekarzy Braas i jako jedyni w Polsce uzyskują uprawnienia do wykonywaniu dachów z Gwarancją Systemową Braas.

Patrząc na dotychczasową działalność, uczestnicy oraz twórcy BMI Academy widzą pierwsze efekty swojej pracy. Są nimi przede wszystkim wciąż rosnący potencjał kwalifikacyjny rzemieślników oraz perspektywa i możliwość połączenia wiedzy wykonawców, ekspertów i inwestorów w celu wspólnego budowania nowych horyzontów i dalszego wzmacniania oraz unowocześniania rynku.

Pół roku BMI Academy w liczbach

Popularność centrum szkoleniowego BMI wskazuje, jak ważna jest dla dekarzy i innych uczestników rynku budowlanego potrzeba ciągłego rozwijania swoich kompetencji. Pokazują to wyniki, jakie osiągnęło BMI Academy w ciągu pierwszych sześciu miesięcy swojej działalności:

  • 560 godzin szkoleniowych, podczas których swój warsztat szlifowali wysoko wykwalifikowani specjaliści, głównie z branży dekarskiej.
  • 356 przeszkolonych dekarzy, którymi kierowała chęć doskonalenia swoich umiejętności i zaangażowanie w profesjonalny rozwój. Po teoretycznym i praktycznym poznaniu najnowszych rozwiązań i technologii są gotowi do podjęcia największych wyzwań w dziedzinie pokryć dachowych.

Obok adeptów sztuki dekarskiej szkolili się także inni specjaliści zaangażowani w powstawanie pokryć dachowych – architekci i projektanci, kierownicy budowy i sklepów branżowych oraz przedstawiciele handlowi. Podczas szkoleń korzystano z najwyższej jakości materiałów znajdujących zastosowanie podczas prawdziwych realizacji, w tym w szczególności z kompleksowych rozwiązań BMI Braas i BMI Icopal. Uczestnicy do zdobywania wiedzy praktycznej zużyli tysiące metrów kwadratowych różnego rodzaju membran bitumicznych i syntetycznych, dachówek, setki litrów produktów gruntujących, kilkaset kilogramów uszczelniaczy, paręset metrów taśm obróbkowych oraz duże ilości wszelkiego rodzaju akcesoriów wspierających i mocujących.

BMI Academy – ponad pół roku działalności już za nami!

BMI Academy – dalsze plany

Dotychczasowe szkolenia pozwoliły uczestnikom na aktualizację wiedzy o najnowszych technologiach i rozwiązaniach, wypróbowanie ich w praktyce oraz wymianę doświadczeń branżowych. Ideą wszystkich spotkań jest bowiem zawsze wzajemna pomoc, otwartość i dążenie do zapewnienia jak najlepszych jakościowo i wytrzymałościowo efektów swojej pracy. BMI Academy planuje nieustannie wzbogacać specjalistów w niezbędne umiejętności i wciąż przyczyniać się do rozwoju i wspierania innowacyjności branży budowlanej.
Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to klucz do solidnych i bezawaryjnych realizacji, a zatem do zadowolenia i bezpieczeństwa klientów. BMI Academy w kolejnych latach zamierza nadal być miejscem, które z pasją i zaangażowaniem będzie dostarczać dekarzom umiejętności, pozwalające budować bezpieczne, trwałe i piękne pokrycia dachowe oraz kreować jeszcze wyższe standardy w branży dekarskiej.

Więcej informacji znajduje się na stronie BMI Polska:
https://www.bmigroup.com/pl/

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 2 lutego, 2024

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły