Na rynku

Jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców w 2024 roku?

Fachowcy z całej Polski wskazują najlepsze marki już po raz 20. Firma ASM Research Solutions Strategy, lider badań rynku budowlanego, przeprowadza badanie ankietowe wśród kilku tysięcy firm wykonawczych, aby zweryfikować ich opinie na temat produktów i usług. Dzięki temu producenci, dystrybutorzy, generalni wykonawcy oraz media poznają swoją pozycję na rynku budowlanym, a inwestorzy otrzymują miarodajne informacje z rynku, które pomagają im wybierać najlepsze produkty do budowy lub remontu nieruchomości.

Trwa badanie rynkowe, ranking zostanie ogłoszony w czerwcu!

Ranking Budowlana Marka Roku jest jedynym w branży budowlanej rankingiem opartym o niezależne, ogólnopolskie badania rynku. Badaniu podlega ponad 40 kategorii produktowych. Wykonawcy spontanicznie (bez podania listy marek) wskazują marki używane w ciągu danego roku najczęściej oraz te, które wg nich cechują się najwyższą jakością i najlepszą relacją ceny do jakości. Klasyfikowani są również generalni wykonawcy, dystrybutorzy oraz media branżowe. Wskazane przez fachowców marki uhonorowane zostają tytułami Złotej, Srebrnej i Brązowej Budowlanej Marki Roku oraz Wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach. Marki, które od lat utrzymują wysoką pozycję na rynku i cieszą się wieloletnim uznaniem fachowców zostają uhonorowane tytułami Złotych, Srebrnych i Brązowych Championów Roku. Oprócz zwycięzców w poszczególnych segmentach produktowych wyłaniani są laureaci Budowlanej Marki Roku w klasyfikacji ogólnej – to marki cieszące się uznaniem wszystkich fachowców i wskazywane przez nich najczęściej.

Dane zebrane podczas badania są skrupulatnie analizowane i opracowywane w formie raportów dla każdej grupy produktowej. Raporty Budowlana Marka Roku 2024 prezentują aktualną klasyfikację opartą na rocznym cyklu używania produktów. Opracowania te obrazują jakość współpracy producentów z wykonawcami w danym roku, co ma wpływ na pozycję marki na rynku, ponieważ znak BMR jest rozpoznawalny wśród fachowców i inwestorów.

39,5%wykonawców poleca produkty nagrodzone tytułem Budowlanej Marki Roku
52,4%wykonawców poleca materiały budowlane przy każdej inwestycji
34,0%wykonawców zawsze przekonuje inwestora do polecanych przez siebie materiałów remontowo-budowlanych
92,0%inwestorów zwraca uwagę na certyfikaty, znaki jakości i nagrody przyznawane materiałom budowlanym przed ich wyborem

Ranking Budowlana Marka Roku to jedyny w Polsce projekt badawczy o tak szerokim zasięgu i niezależnym charakterze, oparty na autentycznych danych rynkowych. Wyniki zostaną ogłoszone publicznie 5 czerwca 2024 r. podczas uroczystej Gali w hotelu Windsor w Jachrance. Galę poprowadzi Krzysztof Ibisz.

Polakom planującym budowę lub remont polecamy śledzenie aktualnych preferencji na rynku oraz zapoznanie się z wiarygodnymi i cenionymi produktami budowlanymi. Producentów zapraszamy do wzięcia udziału w Rankingu oraz zweryfikowania pozycji swoich marek. Pełną listę kategorii, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie https://budowlanamarkaroku.com.

Kontakt w sprawie Rankingu
Joanna Florczak-Czujwid,

+48 697 134 770,

j.florczak@asmresearch.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 27 lutego, 2024

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły