Na rynku

W PSD nie zapominają o Święcie Dekarza

Patronem dekarzy jest św. Jakub. Na obrazach najczęściej przedstawiany jest w tunice i w płaszczu, z mieczem oraz z księgą. Jego atrybutami są również: halabarda, kamienie, korona w rękach, torba podróżna i zwój. Dzień św. Jakuba przypada latem i wtedy też najczęściej organizowane są wydarzenia integracyjne branży dekarskiej.

Dzień pełen słońca

– ten obraz bez wątpienia pozostanie w pamięci uczestników spotkania Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy Oddział Mazowiecki, które odbyło się 2 września nad rzeką Wkrą. Na nudę nikt narzekać nie mógł – o co zadbali organizatorzy – ponieważ głównym punktem programu był spływ kajakami.

W spotkaniu, które miało charakter integracyjny, wzięli udział członkowie PSD oraz producenci, którzy współpracują ze Stowarzyszeniem, w tym m.in. przedstawiciele firm Blachy Pruszyński, Blach-Pol Krzysztofik, Pałyga Sp. J., Bauder Polska, Cedral, Dakea, BMI Polska. B.PRO Polska, VELUX, Selena ESG, Roto Okna Dachowe oraz Grupa Burkietowicz. Do tak silnej grupy dołączyli także dekarze z innych oddziałów. A ponieważ liczba uczestników rośnie z roku na rok, tym razem nikt nie zdziwił się faktem, że przekroczyła 200 osób. 

Przez żołądek do serca

Stowarzyszenie co roku zmienia lokalizację wydarzenia. Tym razem wybór padł na miejsce znajdujące się w niewielkiej odległości od poprzedniego – właściwie po drugiej stronie rzeki. Wyróżniała je własna gastronomia, przygotowana przez znakomitych kucharzy. Zresztą, PSD tego dnia wielokrotnie trafiało przez żołądek do serca uczestników imprezy.

Nie ma to jak spływ rodzinny

Spotkanie PSD to od lat wydarzenie łączące pokolenia. Dlatego biorą w nim udział również dzieci – zarówno członków stowarzyszenia jak i zaprzyjaźnionych producentów. Uczestnicy spływu pokonują wyznaczoną trasę mniej więcej w czasie 3–4 godzin. Po drodze zatrzymują się na posiłek – ale wcale nie taki zwyczajny. Na jednej z plaż na kajakarzy czekały ogromne kotły z gorącą zupą. Z kolei na mecie przygotowany był już piknik i kolejny znakomity posiłek, a także stoiska producentów i oczywiście muzyka, grana przez dj’a.

– Na stoiskach producentów przygotowane są aktywności dla uczestników, tak aby i dzieci i dorośli mogli miło spędzić czas na zabawie – mówi Emil Skarżyński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy Oddział Mazowiecki.

– W nagrodę zwycięzcy otrzymują najczęściej gadżety reklamowe przy mniejszych konkursach, a biorąc udział w większych mogą zdobyć nawet doskonałej jakości elektronarzędzia – dodaje.

Piknik z dobrym sercem

Warto wspomnieć, że podczas pikniku firma Selena ESG przekazała na cel charytatywny dwie koszulki zawodnika Polskiej Reprezentacji Piłki Siatkowej Artura Szalpuka. Zostały one zlicytowane na rzecz Fundacji Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek za kwotę 5450 zł. Co ciekawe, kolejne 200 zł dodał do tej puli jeden z uczestników, któremu nie udało się wylicytować koszulek.

Zabawa w strefie piknikowej trwała do godzin wieczornych.

Stowarzyszenie PSD znane jest z organizacji szkoleń, targów dekarskich i doskonale zorganizowanych wydarzeń integrujących branżę. Następne spotkanie tego typu zaplanowane jest na pierwszą sobotę września 2024 r.


Data publikacji: 14 stycznia, 2024

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły