Blachodachówka Gerard Corona na Podhalu

Blachodachówka Gerard Corona na Podhalu
Blachodachówka Gerard Corona na Podhalu 

Dach kompleksu Nowa Targowica w Nowym Targu zdobi blachodachówka Gerard Corona z posypką firmy Gerard AHI Roofing. Z powodzeniem zastąpiła gont, który kiedyś był synonimem szyku i elegancji.

Gonty – podstawa stylu podhalańskiego

Wygląd zbliżony do gontu to podstawowa zaleta blachodachówki z posypką Gerard Corona. Gont, od dawien dawna w Europie był kojarzony z prestiżem i w Polsce od lat gości na dachach budynków podhalańskich. Właśnie do tego klasycznego kształtu i kolorów gontów nawiązuje blachodachówka z posypką Gerard Corona. To nowoczesne pokrycie z tradycją 60 lat produkcji zyskuje na popularności, a dzieje się tak głównie z powodu jego lepszej wytrzymałości i wyższej jakości, potwierdzonej pełną 50-letnią gwarancją. Blachodachówka Gerard Corona z posypką, od 25 już lat z powodzeniem zastępuje tradycyjny gont drewniany nie tylko na Podhalu, ale i w innych regionach Polski.

W połączeniu z detalami

Kompleks Nowa Targowica oddany został do użytku w 2016 r. Ma formę pasażu i otwartej powierzchni handlowej. Powierzchnie użytkowe budynków w kondygnacji parteru wynoszą 2 x 540 m2, co daje łącznie ok. 1080 m2. Wielkość kompleksu i dachu jest więc imponująca! Konstrukcja dachu wykorzystuje także spady. Nie oszczędzano na elementach ozdobnych takich jak krokwie czy wsporniki. W więźbie zaprojektowano ozdobne lukarny, okna dachowe oraz zadaszenia nad wejściami, podparte pięknie zdobionymi słupami. Cały dach został pokryty blachodachówka z posypką Grand Corona, dzięki czemu stanowi spójną całość. Z pokryciem ładnie komponują się też precyzyjnie wykonane kosze dachowe. Prace przy wykonywaniu dachu tego okazałego obiektu wymagały od dekarzy i cieśli dokładności i dbałości o najmniejsze szczegóły. Właśnie dlatego rezultat końcowy zachwyca, bo dach nowo powstałego kompleksu w Nowym Targu naprawdę robi wrażenie!

Piękny, trwały i bezpieczny dach

Walory estetyczne to nie jedyna korzyść, jaką uzyskano dzięki wykorzystanie blachodachówki z posypką Gerard Corona na dachu Nowej Targowicy. Naturalny urok dachu idzie w parze z jego bezpieczeństwem, funkcjonalnością, jakością i trwałością. To nowoczesny dach w klasycznej formie.

GRZEGORZ GŁODEK Z FIRMY DOMY DREWNIANE GŁODEK, WYKONAWCA DACHU
W budynku Nowej Targowicy projektanci przewidzieli standardową konstrukcję dachu. Należy jednak podkreślić, że dach nawiązuje również do stylu kanadyjskiego, bowiem takie rozwiązania są nieco rzadziej stosowane na Podhalu. Prace nad dachem o powierzchni ok. 2 tys. m2 , łącznie z foliowaniem i mocowaniem łat, wykonywało osiem osób przez ok. jeden miesiąc. Jesteśmy również wykonawcą więźby dachowej łącznie ze wszystkimi detalami i rzeźbieniami.

Łukasz Malicki
DYREKTOR EUROPA CENTRALNA
Fletcher Building Roof Tile Group
AHI Roofing Kft. Branch in Poland
+48 508 240 400
www.gerardroofs.pl


Blachodachówka Gerard Corona na Podhalu
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także