Blachodachówka Gerard Corona na Podhalu

Blachodachówka Gerard Corona na Podhalu
Blachodachówka Gerard Corona na Podhalu 

Dach kompleksu Nowa Targowica w Nowym Targu zdobi blachodachówka Gerard Corona z posypką firmy Gerard AHI Roofing. Z powodzeniem zastąpiła gont, który kiedyś był synonimem szyku i elegancji.

Gonty – podstawa stylu podhalańskiego

Wygląd zbliżony do gontu to podstawowa zaleta blachodachówki z posypką Gerard Corona. Gont, od dawien dawna w Europie był kojarzony z prestiżem i w Polsce od lat gości na dachach budynków podhalańskich. Właśnie do tego klasycznego kształtu i kolorów gontów nawiązuje blachodachówka z posypką Gerard Corona. To nowoczesne pokrycie z tradycją 60 lat produkcji zyskuje na popularności, a dzieje się tak głównie z powodu jego lepszej wytrzymałości i wyższej jakości, potwierdzonej pełną 50-letnią gwarancją. Blachodachówka Gerard Corona z posypką, od 25 już lat z powodzeniem zastępuje tradycyjny gont drewniany nie tylko na Podhalu, ale i w innych regionach Polski.

W połączeniu z detalami

Kompleks Nowa Targowica oddany został do użytku w 2016 r. Ma formę pasażu i otwartej powierzchni handlowej. Powierzchnie użytkowe budynków w kondygnacji parteru wynoszą 2 x 540 m2, co daje łącznie ok. 1080 m2. Wielkość kompleksu i dachu jest więc imponująca! Konstrukcja dachu wykorzystuje także spady. Nie oszczędzano na elementach ozdobnych takich jak krokwie czy wsporniki. W więźbie zaprojektowano ozdobne lukarny, okna dachowe oraz zadaszenia nad wejściami, podparte pięknie zdobionymi słupami. Cały dach został pokryty blachodachówka z posypką Grand Corona, dzięki czemu stanowi spójną całość. Z pokryciem ładnie komponują się też precyzyjnie wykonane kosze dachowe. Prace przy wykonywaniu dachu tego okazałego obiektu wymagały od dekarzy i cieśli dokładności i dbałości o najmniejsze szczegóły. Właśnie dlatego rezultat końcowy zachwyca, bo dach nowo powstałego kompleksu w Nowym Targu naprawdę robi wrażenie!

Piękny, trwały i bezpieczny dach

Walory estetyczne to nie jedyna korzyść, jaką uzyskano dzięki wykorzystanie blachodachówki z posypką Gerard Corona na dachu Nowej Targowicy. Naturalny urok dachu idzie w parze z jego bezpieczeństwem, funkcjonalnością, jakością i trwałością. To nowoczesny dach w klasycznej formie.

GRZEGORZ GŁODEK Z FIRMY DOMY DREWNIANE GŁODEK, WYKONAWCA DACHU
W budynku Nowej Targowicy projektanci przewidzieli standardową konstrukcję dachu. Należy jednak podkreślić, że dach nawiązuje również do stylu kanadyjskiego, bowiem takie rozwiązania są nieco rzadziej stosowane na Podhalu. Prace nad dachem o powierzchni ok. 2 tys. m2 , łącznie z foliowaniem i mocowaniem łat, wykonywało osiem osób przez ok. jeden miesiąc. Jesteśmy również wykonawcą więźby dachowej łącznie ze wszystkimi detalami i rzeźbieniami.

Łukasz Malicki
DYREKTOR EUROPA CENTRALNA
Fletcher Building Roof Tile Group
AHI Roofing Kft. Branch in Poland
+48 508 240 400
www.gerardroofs.pl

Data utworzenia: 14.06.2017


Komentarze

 • kojak napisał(a):

  Ciekawa sprawa. Blachodachówka, o wytrzymałości dachówki mineralnej! Bo jak wszyscy wiemy, zwykła dachówka nie posiada więcej lat gwarancji, a wręcz jest narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Nie tak jak Blachodachówka Gerard Corona z posypką.Technologia dziś dnia to podstawa, i stosując tą blachodachówkę, możemy być pewni, że nasz dach, wytrzyma bez problemu 50 lat!

 • Tadeusz napisał(a):

  Niesamowicie prezentuje się to pokrycie, firma Gerard to zdecydowany pionier w dziedzinie dachówek. 50 lat gwarancji to potwierdzenie jakości i rzetelności firmy.

 • Janek napisał(a):

  Nie wiedziałem, że firma Gerard AHI Roofing produkuje blachodachówkę z posypką Gerard Corona. Fajnie, że firma stawia na tradycyjny styl, długotrwałą gwarancję 50 lat. Ciekawa alternatywa przy remoncie dachu.

 • gonciarz napisał(a):

  Naprawdę pięknie prezentuje się ten dach w Nowym Targu pokryty blachodachówką Gerard Corona z posypką firmy Gerard AHI Roofing. Dodatkowego uroku dodają lukarny, okna i zadaszenia nad wejściami. Osiągnięcie takiego efektu niewątpliwie wymagało od wykonawcy cierpliwości, precyzyjności i naturalnie czasu pracy. I efekt doskonały. Na uwagę zasługuje również długi okres gwarancji blachodachówki.

 • kos napisał(a):

  Bardzo dobrze prezentuje się na dachu kompleksu Nowa Targowica i chciałbym mieć na swym dachu blachodachówkę Gerard Corona.Jej jakość i efekt wizualny wręcz mnie zachwyca,a jej trwałość jest także imponująca.

 • Pepe napisał(a):

  Blachodachówka Gerard Corona prezentuje się bez zarzutu. Rzeczywiście wyglądem przypomina gont, jednak zalet technicznych ma więcej.

 • Iwko24 napisał(a):

  Pięknie wygląda ten kompleks pokryty blachodachówką Gerard Corona.Idealnie pasuje do podhalańskiej budowli.

 • Walek napisał(a):

  Blachodachówka Gerard Corona , robi na podhalu niesamowite urocze wrażenie .Jest kojarzona z budowlami góralskimi.Widzi sie że coraz częściej zastepuje gonty drewniane , nie tylko budowle góralskie , ale coraz częsciej w róznych regionach.

 • Ujek napisał(a):

  Zdecydowanie zmiana była tutaj potrzebna i jak najbardziej wyszła ona na lepsze. Blachodachówka Gerard Corona to po prostu połączenie jakości z nietuzinkowym wyglądem. Do tego jeszcze 50 lat gwarancji - trwałość na najwyższym poziomie. Na zdjęciach wygląda imponująco, ale na żywo musi wyglądać o niebo lepiej.

 • irgon napisał(a):

  Nowoczesna dachówka na nowym komleksie Targowicy, jest Super. Wszystko współgra ze sobą. Ja jednak jestem tradycjonalistą, konkretnie jeśli chodzi o 'goralskie" domy,bacówki i wszystkie inne z tamtejszych okolic. Jak tytuł pierwszego akapitu mmówi: gont jest stylem podhalańskim i nie wyobrażam sobie owy gont za jakiś czas zaniknie i wszystko zostanie pokryte nowoczesną blachodacówką. Jeste za utrzymaniemtradycji, bo cobędziemy pokazywać naszym wnukom?

 • Alek napisał(a):

  Blachodachówka z posypką to dla mnie coś nowego. Cała podhalańska budowla prezentuje się doskonale w Gerardzie.

 • Artek napisał(a):

  Już nawet górale idą z duchem czasu i wymieniają drewniane gonty na nowocześniejszą blachodachówkę z posypką. Jej piękny wygląd to nie wszystko, w "gratisie" otrzymuje się wysoką wytrzymałość i funkcjonalność. Nie powinna więc nikogo dziwić 50-letnia gwarancja na tą blachodachówkę.

 • Amaleszyk napisał(a):

  Fantastyczny pomysł na połączenie tradycji z techniką. Przydało by się wiecej takich rozwiązań.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły