Blachodachówka

Galeco RIGA – nowe oblicze dachu

Blachodachówka modułowa RIGA od Galeco to produkt o wielu zaletach. Jest wygodna w układaniu nawet na konstrukcjach o nieregularnych kształtach, łatwa w montażu, a do tego trwała oraz estetyczna. Dzięki tym cechom zyskała ona olbrzymią popularność na rynku produktów budowlanych. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedniego producenta oraz rodzaj blachodachówki modułowej, ponieważ to właśnie te czynniki decydują o jej jakości i trwałości.

Galeco to lider w produkcji systemów rynnowych, znany z innowacyjnego podejścia do produktów i dbałości o potrzeby wykonawców i inwestorów. W tym roku firma postanowiła poszerzyć swoją ofertę o nowy segment produktów – systemy dachowe. Obecnie w ofercie producenta dostępny jest jeden system nowoczesnej i eleganckiej blachodachówki modułowej Galeco RIGA, a wkrótce dołączą do niej kolejne systemy dachowe, które dynamicznie poszerzą ofertę firmy.

Czym wyróżnia się blachodachówka modułowa RIGA?

Galeco RIGA to płaska blachodachówka modułowa, która spełnia potrzeby rynku w segmencie stalowych pokryć dachowych. Dzięki swojemu uniwersalnemu designowi, doskonale pasuje do zarówno nowoczesnych, jak i starszych budynków, co umożliwia jej zastosowanie w trakcie prac remontowych domu i dachu.

Nowoczesna, modułowa blachodachówka RIGA jest dostępna w dwóch najpopularniejszych kolorach: ciemnym graficie (RAL 7021) oraz czerni (RAL 9005), które są zgodne z aktualnymi trendami architektonicznymi. Inwestorzy mogą łatwo dobrać do tego pokrycia dachowego systemy rynnowe z oferty Galeco oraz ekonomicznej marki Q Stalyo.

Produkt Galeco RIGA został stworzony z myślą o ochronie środowiska, co jest ważną informacją. Do produkcji systemu wykorzystano modułową stal organicznie powlekaną GreenCoat® Crown BT, która zawiera bazującą na biotechnologii powłokę, do produkcji której wykorzystano szwedzki olej rzepakowy zamiast składników ropopochodnych. Producent udziela na system 40 lat gwarancji technicznej na korozję perforacyjną oraz 15 lat gwarancji estetycznej.

Galeco RIGA – nowe oblicze dachu

Walory montażowe płaskiej blachodachówki RIGA

Blachodachówka modułowa RIGA w symetrycznej formie umożliwia montaż zarówno od prawej do lewej strony połaci dachu, jak i w drugą stronę. Dzięki temu można zminimalizować ilość odpadów, szczególnie w przypadku dachów kopertowych.

Ponadto szeroka, płaska powierzchnia paneli zwiększa bezpieczeństwo podczas poruszania się po dachu, a boczne przetłoczenia wraz z mikrofalą zapewniają sztywność i bezpieczeństwo podczas montażu. Specjalne niecki montażowe ułatwiają stabilizowanie paneli na podkonstrukcji dachu oraz ukrywają miejsce montażowe. Modułowa forma nowej blachodachówki płaskiej RIGA ułatwia proces logistyczny, a kompaktowe wymiary paneli przyspieszają ich montaż i umożliwiają wygodne wnoszenie na dach.

Galeco RIGA – nowe oblicze dachu

Parametry techniczne

  1. Pakowanie – paleta o wymiarach 1200 x 1000 mm (200 arkuszy na palecie, przykrytych kapturem ochronnym).
  2. Przechowywanie – 3 miesiące na palecie od daty zakupu (po tym okresie wszystkie arkusze blachy muszą być między sobą przekładane w celu zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza, tzw. „ochrona przed odparzeniami blachy”.
  3. Powierzchnia krycia – jeden z najbardziej wydajnych profili na rynku (szerokość efektywna 1185 mm, powierzchnia efektywna arkusza 0,83 m2).
  4. Obróbki blacharskie i akcesoria – np. gąsior duży, gąsior mały, membrana paroprzepuszczalna, wkręty torx itp.*
  5. Blacha płaska – z folią ochronną arkusze o wymiarach 1,25 x 2 m.
    *o dostępność prosimy pytać w punktach sprzedaży.

Data publikacji: 13 lipca, 2023

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły