Blachodachówka

Prosty montaż z blachodachówką panelową TIGRA

Dach pokryty blachodachówką to popularny wybór inwestorów ze względu na jej trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Producentów pokryć dachowych stale poszerzają swoją ofertę, dzięki czemu można wybierać spośród różnych kształtów, rodzajów powłok, kolorystyki oraz sposobu montażu. Blachodachówki panelowe wyróżniają się swoją nowoczesną konstrukcją, która pozwala na łatwy i szybki montaż, a także estetyczny wygląd. Na szczególną uwagę zasługują blachodachówki panelowe. Co je wyróżnia?

Blachodachówki są idealne do zastosowania w budownictwie jednorodzinnym ze względu na ich wytrzymałość i ekonomiczność. Arkusze są wykonane w jednakowych rozmiarach, co ułatwia ich transport i składowanie. Montaż również nie stanowi problemu. Dzięki szczegółowemu wykonaniu, możemy liczyć na estetyczne i wysokiej jakości wykończenie.

Blachodachówki panelowe w stylowym wydaniu

Producenci wyrobów budowlanych oferują szeroki wybór pokryć dachowych, które stale ewoluują wraz z trendami. Jednym z ciekawszych propozycji na wiosnę 2022 jest blachodachówka panelowa TIGRA od firmy Blachy Pruszyński. Charakteryzuje się ona oryginalnymi i niebanalnymi przetłoczeniami, które nadają jej wyjątkowego wyglądu. Najwyższe elementy są w kształcie trapezu, które oddzielają niemal płaskie prostokąty, tworząc charakterystyczny wzór przypominający “tabliczkę czekolady”. Prostokąty posiadają dodatkowe przetłoczenie w postaci nanofali, która wzmacnia panel i poprawia jego sztywność, jednak jest na tyle subtelna, że z daleka wydaje się płaski. Dzięki temu blachodachówka wpisuje się w minimalistyczne trendy. Modułowa forma i symetryczność panelu zapewniają łatwy i szybki montaż.

Firma oferuje wiele propozycji pokryć dachowych, w tym blachodachówki panelowe o różnych wzorach, takich jak tradycyjna OPTIMA, nowoczesna PŁASKA i PŁASKA PLUS oraz regionalna REGLE. Wszystkie modele dostępne są w różnorodnej kolorystyce, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji. Blachodachówka w interesującym kształcie może elegancko uzupełnić bryłę dachu, nadając mu charakteru zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Pokrycia te nadają się zarówno do prostych dachów jedno- i dwuspadowych, jak i do bardziej skomplikowanych wielopołaciowych konstrukcji.

Blachodachówka panelowa Blachy Pruszyński TIGRA

Wysoka jakość blachodachówek

Wygląd dachu jest ważny, ale najistotniejsza jest jego trwałość. Dlatego tak ważne jest wybór odpowiedniego materiału z zaufanego źródła. Producent proponuje gwarancje od 15 do 60 lat, zależnie od procesu technologicznego i jakości materiału. Przy wyborze blachodachówki należy zwrócić uwagę na grubość stalowego rdzenia, który powinien mieć co najmniej 0,5 mm. Blachy o mniejszej grubości nie są odpowiednie jako pokrycia dachowe. Ważnym elementem jest również rodzaj powłoki ochronnej, najczęściej stosowane są dwie: lakier poliestrowy i poliuretanowy. Odpowiednio chronią przed korozją, promieniowaniem UV i odkształceniami. Blachodachówki są całkowicie wodoodporne, co oznacza, że nie nasiąkają wodą i nie stają się cięższe podczas deszczu. Ich gładka powierzchnia również ułatwia zsuwanie się śniegu z dachu.

Dlaczego panelówka?

Blachodachówki panelowe to arkusze dwumodułowe o jednakowych wymiarach i kształtach, które są łatwe w montażu. Podczas składania zamówienia potrzebujemy jedynie informacji o powierzchni krycia dachu, a doradca handlowy dobierze odpowiednią ilość paneli. Blachodachówki panelowe są zazwyczaj dostępne od ręki na magazynie producenta, co przyspiesza cały proces budowy. Dodatkowo, nie ma problemu z dokupieniem arkuszy, a także z oddaniem nadwyżki. Panele są pakowane w łatwe do przewiezienia paczki na europaletach. Montaż przebiega sprawnie, ponieważ panele są lekkie i poręczne, a arkuszy nie trzeba przycinać. Takie pokrycie dachowe zapewnia minimalną liczbę odpadów, nawet przy skomplikowanych połaciach, co stanowi około 5% materiału.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 15 sierpnia, 2023

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły