Futuryzm na Elbrusie

Futuryzm na Elbrusie
Futuryzm na Elbrusie 

Na południowym zboczu góry Elbrus powstał hotel, którego konstrukcja budzi wiele skojarzeń, głównie z filmami i literaturą science-fiction. Jednak LEAPrus3912 – bo taką nosi nazwę – istnieje naprawdę i już przyjmuje gości.

Inwestycja powstała na zamówienie Klubu Górskiego w Kaukazie Północnym, a jej projekt przygotowało włoskie studio LEAPfactory, specjalizujące się w realizacjach wysokogórskich. Wcześniej stworzyło między innymi obiekty w Alpach.

Działający od niedawna hotel LEAPrus3912 wybudowano na wysokości 4 000 m n.p.m. To jedna z pierwszych tak poważnych inwestycji, przeobrażających obecną bazę turystyczno-sportową wokół Elbrusu.

Nowy ekohotel – jak nazywają go inwestorzy – powstał w pobliżu najpopularniejszej wśród wspinaczy drodze prowadzącej na szczyt góry, lodowcu południowym. Niecały kilometr dalej istniało przed laty kultowe schronisko Priut 11, które spłonęło niemal ćwierć wieku temu w pożarze i nigdy nie zostało zrekonstruowane.

LEAPrus3912 to właściwie cztery połączone ze sobą moduły, zmontowane we Włoszech z elementów prefabrykowanych, a następnie przetransportowane i złożone w całość już na miejscu. Obiekt ma widoczne już z daleka, futurystyczne kształty. W hotelu można jednocześnie zakwaterować prawie 50 osób. Nazwa LEAPrus3912 ma uzasadnienie w jego konstrukcji: wykorzystano w niej systemy ogrzewania, które w znaczący sposób obniżają zużycie energii, a woda jest pozyskiwana ze śniegu.

Futuryzm na Elbrusie Futuryzm na Elbrusie Futuryzm na Elbrusie Futuryzm na Elbrusie Futuryzm na Elbrusie Futuryzm na Elbrusie

Ceny za nocleg od 50 euro. Więcej na: www.caucasus.ru

Źródło: Design Alive
Tekst: Jarda Ruszczyc

Data utworzenia: 05.01.2016


Komentarze

  • Damian napisał(a):

    budowa takim miejscu to już jest wyzwanie. rzeczywiście najlepszą opcją jest transport gotowych elementów i złożenie ich na miejscu. jak widać, nie ma rzeczy nie możliwych i tak wysoko są możliwe dobre realizacje domów.

  • Marek napisał(a):

    Projekt po części wygląda niczym baza w kosmosie, ale sama idea godna pozazdroszczenia. Sam ekohotel ma gigantyczny bonus w postaci świetnej lokalizacji i nieziemskiej panoramy. Zastosowane ekologiczne rozwiązania to kolejne bonusy. Cena noclegu da się przeżyć. Jak dożyję do emerytury to wyruszę w podróż życia i tam też dotrę.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły