Kontrast osiągnięty dzięki dachówkom ceramicznym

Kontrast osiągnięty dzięki dachówkom ceramicznym
Kontrast osiągnięty dzięki dachówkom ceramicznym 

W Singapurze ludzie mieszkają głównie w wieżowcach. Budynek Pearl (Perła) na osiedlu Mt Faber Condominium wyróżnia się elegancją. Projekt wieżowca został wtopiony w podnóże Góry Faber będącej częścią najstarszego w Singapurze parku o tej samej nazwie. Ze szczytu góry rozciąga się wspaniały widok na port i wyspę Sentosa.

Perła, której budowę ukończono w r. 2005, jest luksusowym, jedenastopiętrowym blokiem mieszkalnym. Deweloperem jest firma Sim Lian Group Ltd, wykonawcą Sim Lian Construction, a projekt powstał w biurze Design Link Architects. Inwestycja składa się z dwóch wieżowców zajmujących łącznie 10 560 m2, z 192 mieszkaniami. Budynki są otoczone bujną roślinnością. Mimo, że jest to bardzo zaciszne miejsce, już w odległości 5 minut jazdy samochodem znajduje się dzielnica handlowa, a kolejnych 5 minut dalej – dworzec kolejowy. Dodatkowo na pobliskiej wyspie Sentosa ma powstać duży kurort, co na pewno znacząco podniesie wartość rynkową mieszkań.

Domki parterowe pod chmurami

Apartamentowiec charakteryzuje się liniami prostymi. Wrażenie nowoczesnego luksusu – zarówno wewnątrz, ja i na zewnątrz podnosi użycie dużej ilości szkła, co kojarzy się z najwyższą klasą budynków. Wszystkie mieszkania mają duże balkony, na których można samemu zaprojektować własny ogródek. Kolejną cechą charakterystyczną są dwupoziomowe apartamenty VIP penthouses, każdy z oddzielnym dachem przykrytym dachówką ceramiczną. Jest ich w sumie 15 w obu wieżowcach. Jeśli się patrzy na nie z daleka lub z góry, wyglądają jak parterowe domki zawieszone w chmurach.

Kontrast osiągnięty dzięki dachówkom ceramicznym

Kontrast dzięki dachówkom

Tam, gdzie spodziewalibyśmy się dachu płaskiego, betonowanego, architekt zastosował daszki spadziste przykryte dachówką ceramiczną. W ten sposób osiągnięty został efekt kontrastu. Budynek jest nie tylko dobrze rozpoznawalny, ale także – dzięki wykorzystaniu płaskich, rdzawoczerwonych dachówek – nabrał nowoczesnego charakteru, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich norm bezpieczeństwa.

Bezpieczny wybór

Architekt zdecydował się na dachówki Actua z uwagi na ich bezpieczeństwo – dachówki szczelnie na siebie zachodzą, mają otwory na gwoździe i są wytrzymałe, co potwierdza Francis Phay, Contracts Manager w fi rmie Sim Lian Group Ltd. Przypomina on, że budynki znajdujące się w pobliżu morza są narażone na porywiste wiatry i bardzo ważne jest, aby dachówki były odporne na warunki pogodowe i nie stanowiły zagrożenia dla mieszkańców. Projekt: Wieżowiec Pearl na osiedlu Mt Faber Condominium, Singapur Klient: Sim Lian Group Ltd, Singapur Biuro projektowe: Design Link Architects, Singapur Wykonawca: Sim Lian Construction, Singapur Wykonawca dachu: Unipat Builders Pte Ltd, Singapur Dachówka ceramiczna: Koramic Langenzenn Actua, rdzawoczerwona

Data utworzenia: 17.04.2013


Komentarze

  • Marta napisał(a):

    Duże ilości szkła nadają budynkom eleganckiego wyglądu. Zastosowane dachówki poprawiają bezpieczeństwo, dach jest trwały i nie przecieka.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły