Ładny i trwały dach

 

Dach to przeważnie najbardziej widoczna część konstrukcji całego domu. Dlatego tak ważna jest jakość i estetyka jego wykonania.

Dostępne na rynku pokrycia dachowe spełnią wszelkie wymagania klientów – poszukując materiałów mogą oni przebierać w ofercie w zależności od własnych preferencji, możliwości czy też potrzeb. Niezależnie jednak od tego, na jaki rodzaj materiału się zdecydują, chcą by pokrycie spełniało określony cel – chroniło dom przed wiatrem, wilgocią, zimnem i innymi niesprzyjającymi zjawiskami atmosferycznymi. – Budowa dachu to jeden z najważniejszych etapów inwestycji związanej z powstawaniem domu – tłumaczy Małgorzata Lubczyńska, ekspert z firmy Blachy Pruszyński – szczególnie istotne są tu jakość użytych materiałów oraz precyzja montażu, bowiem dobrze położone pokrycie będzie służyło przez dziesiątki lat bez konieczności dokonywania napraw.

Wysoka jakość jest kluczową sprawą zarówno przy wyborze samego materiału na pokrycie dachowe, jak i ekipy budowlanej, która będzie go montowała. Jest jednak jeszcze jedna ważna z punktu widzenia inwestora kwestia – estetyka całej konstrukcji. Dach powinien kształtem i kolorem pasować do elewacji i komponować się z otoczeniem. Mając to na uwadze najlepiej wybrać taki materiał, który zarówno na etapie projektowania, jak i podczas budowy, daje najszersze pole manewru.

Materiałem takim są stalowe pokrycia dachowe z powłoką PURMAT, które dzięki szerokiej gamie kolorów i różnorodności profilowań, z łatwością można dopasować zarówno do elewacji, dachu, jak i otoczenia domu, i co nie mniej istotne – mają one 30-letnią gwarancję. – Powłoka PURMAT spełnia wymogi współczesnego budownictwa mieszkaniowego, a jej matowa powierzchnia sprawia wrażenie głębi i ciepła, bez względu na kierunek zorientowania dachu zachowując swój jednolicie matowy wygląd – mówi Małgorzata Lubczyńska, której firma jest wyłącznym dystrybutorem blach z powłoką PURMAT.

Na rynek trafił właśnie nowy rodzaj tego materiału. Dotychczasowa 50-mikronowa warstwa lakieru poliuretanowego zwiększona została do 55 mikronów, dzięki czemu pokrycia dachowe w jeszcze mniejszym stopniu niż dotychczas poddają się działaniu promieni ultrafioletowych, co w praktyce eliminuje problem odbarwiania. Ponadto grubsza warstwa farby zapewnia zwiększoną odporność na korozję. Jest to istotne szczególnie dla osób, które budują domu w miejscu, w którym panują trudne warunki środowiskowe (na przykład miasta, tereny przemysłowe, nadmorskie). Ponadto nowa powłoka PURMAT jest bardzo odporna na zarysowania i elastyczna. Materiał zaspokoi nawet najbardziej wygórowane oczekiwania klientów i firm wykonawczych – podsumowuje Małgorzata Lubczyńska.

Data utworzenia: 15.12.2012


Komentarze

  • Malina napisał(a):

    Dach bardzo rzuca się w oczy. Niewłaściwie wykonany czy niesymetryczny od razu zwraca na siebie uwagę. Jeśli jest estetyczny to poprawi wrażenie jakie robi dom. Do tego jeśli jest trwały, z dobrego materiału to możemy spać spokojnie przez wiele lat.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły