Lotnisko w Edmonton

Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski
Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski 

Rzeźbiarsko wykonana okładzina wieży na lotnisku Edmonton jest czymś więcej niż tylko estetyczną nakładką. Profil okładziny zewnętrznej z tytan-cynku zapewnia optymalne pasywne zacienienia na fasadach południowej i zachodniej części przy jednocześnie maksymalnym dostępie światła od północy.

Edmonton International Airport, Edmonton, Alberta (Kanada)
Architekt: DIALOG, Edmonton, Alberta (Kanada)
Symulacje komputerowe: Gehry Technologies, Los Angeles (USA)
Wykonawca prac blacharskich: Thermal Systems, Calgary, Alberta (Kanada)

Edmonton International Airport jest jednym z głównych lotnisk kanadyjskich (5 co do wielkości w Kanadzie), z możliwością przyjęcia ponad 6 milionów pasażerów rocznie. Nowa wieża jest pierwszym i ostatnim charakterystycznym budynkiem zauważanym przez odwiedzających Edmonton.

Łącznie na elewacji użyto 91 ton szaro-niebieskiego materiału RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski. Rozwiązania projektowe obejmują zbieranie wody deszczowej i użycie materiałów nie emitujących LZO, a budynek spełnia wymogi certyfikacji LEED® Silver.

Lotnisko w Edmonton elewacja z  RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z  RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z  RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z  RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z  RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z  RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z  RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z  RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z  RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z  RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski


Źródło: Rheinzink

 


Lotnisko w Edmonton
5 (100%) 6 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także