Lotnisko w Edmonton

Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski
Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski 

Rzeźbiarsko zrobiona obudowa portu lotniczego Edmonton jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko ładna ozdoba. Kształt obudowy z blachy tytanowo-cynkowej zapewnia optymalne pasywne zacienienia na fasadach południowej i zachodniej części przy jednocześnie maksymalnym dostępie światła od północy.

Edmonton International Airport, Edmonton, Alberta (Kanada)
Architekt: DIALOG, Edmonton, Alberta (Kanada)
Symulacje komputerowe: Gehry Technologies, Los Angeles (USA)
Wykonawca prac blacharskich: Thermal Systems, Calgary, Alberta (Kanada)

Międzynarodowy port lotniczy w Edmonton jest jednym z głównych lotnisk kanadyjskich (5 co do wielkości w Kanadzie), z możliwością przyjęcia ponad 6 milionów pasażerów rocznie. Nowa wieża jest pierwszym i ostatnim charakterystycznym budynkiem zauważanym przez odwiedzających Edmonton.

Łącznie na elewacji użyto 91 ton szaro-niebieskiego materiału RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski. Rozwiązania projektowe obejmują zbieranie wody deszczowej i użycie materiałów nie emitujących LZO, a budynek spełnia wymogi certyfikacji LEED® Silver.

Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski Lotnisko w Edmonton elewacja z RHEINZINK prePATINA blaugrau w technologii łuski


Źródło: Rheinzink

 

Data utworzenia: 24.09.2017


Komentarze

  • Majka napisał(a):

    Budynek zdecydowanie zachwyca swoim kształtem. Projektanci oraz wykonawcy mieli pełne ręce roboty. Efekt jest olśniewający.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły