Nostalgiczna Tasmania

 

Tasmania – najmniejszy stan Australii, a zarazem zachwycająca górzystymi terenami wyspa pełna dziewiczej przyrody. Na jednej z plaż wijącej się na urozmaiconej linii brzegowej powstało GASP – Stage 2.

Glorchy Art and Sculpture Park to miejsce, w którym nie tylko schronimy się, odpoczniemy, będziemy kontemplować wody oceanu, okoliczną naturę, ale i kolorowy deptak publiczny, na którym odbywają się przeróżne imprezy. Miejsce to jest bardzo nostalgiczne i romantyczne. Za jego projekt odpowiada Room 11.

Nostalgiczna Tasmania- Glorchy Art and Sculpture Park Nostalgiczna Tasmania- Glorchy Art and Sculpture Park Nostalgiczna Tasmania- Glorchy Art and Sculpture Park 3gasp2_designalive13 Nostalgiczna Tasmania- Glorchy Art and Sculpture Park Nostalgiczna Tasmania- Glorchy Art and Sculpture Park

Więcej na: www.gasp.org.au, www.facebook.com/GASPArtPark

Źródło: Design Alive
Angelika Ogrocka
Zdjęcia: Ben Hosking

Data utworzenia: 09.01.2016


Komentarze

  • Jan napisał(a):

    Interesująca propozycja realizacji budynku ogólnodostępnego realizującego różnorodne funkcje. To dobry wzorzec i przykład, który może być inspiracją dla okolicznych mieszkańców i przyjezdnych. Takie lokalne centra właśnie powinny powstawać w podobny sposób. Nie sztampowa realizacja ale nowatorskie i inspirujące podejście aby nie tylko realizować cele publiczne ale również edukować estetycznie.

  • Karol napisał(a):

    Ciekawy przykład realizacji budynku w przestrzeni ogólnodostępnej. Zamiast typowej architektury ciekawy budynek o niebanalnym wzornictwie, morzu kolorów pełniący ważną rolę a więc tętniący życiem. Polecam wszystkim architektom przestrzeni miejskich jako wzór do naśladowania/inspirację.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły