Nowe królestwo Lego

Nowe królestwo Lego
Nowe królestwo Lego 

Sześć kamieni węgielnych w kształcie klocków Lego wmurowano w miejscu, w którym już za dwa lata będzie można korzystać z niezwykłego centrum doświadczeń – Lego House.

Już dziś jesteśmy niemal pewni, że będzie to kolejna pożądana i oblegana przez turystów atrakcja, nie tylko zresztą dla najmłodszych.

Duński koncern zdecydował się na budowę centrum, w którym jak w soczewce będzie można zobaczyć, czym słynny producent był, jest i czym najprawdopodobniej będzie.

Nie od dziś wiadomo, że Lego obecnie daleko wykracza poza produkcję klocków. Duńczycy od dawna przekonują, że ich firma to tak naprawdę cały system usług i doświadczeń, dlatego decyzja o tym, by zbudować nowe centrum dla użytkowników i fascynatów klocków Lego zapadła szybko. Szefowie firmy zapewniają, że nowe centrum będzie rozwinięciem idei centrum doświadczeń Lego.

Nowe królestwo Lego

Obiekt powstanie w Billund, czyli „rodzinnym” mieście firmy, a za jego projekt architektoniczny odpowiada pracownia Bjarke Ingels Group. Nowe centrum będzie liczyć 12 tysięcy metrów kwadratowych, a cała bryła nawiązuje oczywiście do klocków Lego.
Wewnętrzne przestrzenie podzielone zostaną na różne strefy zabaw i doświadczeń, pojawią się też przestrzenie wystawiennicze i edukacyjne, a także społeczne, na przykład kawiarnia.

– Lego House zaprezentuje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość idei naszej marki – wyjaśnia Kjeld Kirk Kristiansen, właściciel Lego. Jestem przekonany, że będzie to fantastyczne miejsce, w którym z unikatowych doświadczeń Lego będą mogli korzystać fani Lego w każdym wieku, a także ich rodziny i przyjaciele. Wierzymy również, że promowane przez markę innowacyjne myślenie pobudza kreatywność i uczenie się wśród dzieci, a Lego House stanie się jednym z filarów naszej ścieżki edukacyjnej – dodaje.

Cały obiekt ma być gotowy w 2016 roku. Więcej na: www.lego.com

Źródło: Design Alive
Tekst: Marcin Mońka

Data utworzenia: 15.03.2016


Komentarze

  • Stanisława napisał(a):

    Ciekawy pomysł. Można przenieść się w krainę klocków lego. Widok z góry najbardziej kojarzy się z klockami.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły