Ranczo w Montanie – stworzone z myślą o środowisku

Ranczo w Montanie - stworzone z myślą o środowisku
Ranczo w Montanie - stworzone z myślą o środowisku 

Posiadłość w Big Timber to interesujący projekt, łączący współczesność z amerykańskimi tradycjami. Dzięki odpowiedniemu uformowaniu podłoża oraz ustawieniu rancza na cokołach uzyskano niepowtarzalny efekt – rezydencja wygląda, jakby unosiła się na wodzie w otoczeniu malowniczej zieleni.

Ranczo wyróżnia się przede wszystkim tym, że przy jego projektowaniu uwzględniono 2000 akrów ziemi otaczającej rezydencję. Projektując posiadłość architekci wykorzystali obecne w Big Timber zbiorniki wodne oraz zadrzewienie. Do budynku prowadzi kamienna kładka. Sam obiekt stworzono w duchu nowoczesności pełnej umiaru – rezydencja jest obszerna, ale nie przytłacza. Wielkie przeszklenia otwierają ją na krajobraz, dominujące drewno wprowadza przyjazną aurę, doskonale komponując się z charakterem posiadłości, tak bliskiej naturze. W efekcie ranczo w Montanie wydaje się własnym skrawkiem nieba, miejscem spokojnym, pięknym i pełnym harmonii.

Projekt: Hughes Umbanhower Architects
Lokalizacja: Big Timber, Montana

Tekst: Archimania
Zdjęcia: Archimania via: freshome

Data utworzenia: 17.04.2017


Komentarze

  • Stanisława napisał(a):

    Rzeczywiście niecodzienny widok. Budynek jest otoczony wodą, znajduje się jakby na małej wyspie. Otoczenie wydaje się spokojne, sprawia wrażenie takiego, w którym można sobie odpocząć.

  • Filip napisał(a):

    Kolejna ciekawa realizacja domu jednorodzinnego. Marzyłem zawsze o tym aby mieć dom otoczony fosą. ten projekt pozwala na spełnienie tego. Prostota, umiar, otwarcie na otaczającą przyrodę - świetna sprawa. Zazdroszczę właścicielowi domu i odwagi w realizacji. Do tego romantyczna kamienna kładka. Super.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły