Szare miraże czyli modne odcienie dachówek

Szare miraże czyli modne odcienie dachówek
Szare miraże czyli modne odcienie dachówek 

Co prawda trendy na rynku budowlanym nie zmieniają się tak często jak w modowym biznesie( i całe szczęście!), ale nawet tu nie ma mowy o marazmie. A ponieważ od ponad dwudziestu lat cieszymy się wolnym rynkiem to dowolnie możemy przebierać w ofertach producentów i aktualnych modowych tendencjach, w myśl zasady: dla każdego coś innego! Ale wygląda na to, że chłodne, surowe i ciemne materiały zagoszczą u nas na dłużej.

Minimalizm na topie

Trendy na rynku budowlanym dzielimy na tradycyjne i nowoczesne. Materiały o barwach klasycznych – a w przypadku ceramiki jest to głównie czerwień i różne jej odcienie, takie jak kasztanowy, bordowy, miedziany, itp. zaliczamy do nieśmiertelnej klasyki. Ale nowoczesność naznaczona jest kolorami ciemnymi: czerń, grafit, szarość, i srebro, a także, co ciekawe – biel i brąz.

Jak mówią statystyki cenionej firmy Röben, jeszcze trzy lata temu 70% kupujących wybierało dachówki w tradycyjnych kolorach, ciemne zaś zaledwie 30%. Obecnie te relacje uległy transformacji, już 50 % inwestorów chce mieć dach w tych odcieniach i jest to tendencja stale rosnąca.

Modny dach

Oryginalne i nowoczesne domy wymagają odpowiedniej oprawy i detali, a pokrycie dachowe stanowi ważny punkt w wyglądzie domu, nadaje mu charakteru i podkreśla indywidualny styl. Największą popularnością cieszą się obecnie proste, smukłe kształty dachówki, całkiem płaskie lub z niską falą. Ostatni krzyk mody to pokryte glazurą: brązową MONZAplus Maduro oraz Piemont Titan w odcieniu jasnoszarym – doskonale wpisujące się we współczesne trendy w architekturze.

Szare miraże czyli modne odcienie dachówek

Absolutnie passe są miedzianoczerwone dachy i żółte elewacje, bardzo popularne do niedawna w naszym kraju.

ASZ

Data utworzenia: 03.09.2013


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły