Izolacje dachowe

BauderECO S – termoizolacja z biomasy dla dachów stromych

Ekologiczne materiały i rozwiązania, które tak chętnie stosujemy w codziennym życiu, pomału wkraczają także do budownictwa. Firma Bauder jako pierwsza wprowadziła do swojej oferty płyty BauderECO S. Dzięki nim doskonale ocieplimy dach stromy, a na dodatek w systemie izolacji nakrokwiowej.

Innowacyjne, naturalne materiały i technologie, które są przyjazne zarówno dla człowieka, jak i środowiska, a do tego doskonale izolują dach stromy przed ucieczką ciepła zimą oraz nie dopuszczają do przegrzania pomieszczeń na poddaszu latem, są już – na szczęście! – w zasięgu ręki. Płyty BauderECO S to nakrokwiowa termoizolacja dachowa powstała biomasy i materiałów pochodzących z recyklingu. Dlaczego akurat taki skład? Ponieważ dla firmy Bauder ekologia zaczyna się już przy wyborze surowca oraz rozciąga się na cały proces produkcji. A to wszystko oczywiście przy zagwarantowaniu doskonałych parametrów izolacyjnych i użytkowych.

Z czego powstają płyty BaudeECO S?

Jak wspomniano, do produkcji BauderECO S wykorzystywana jest biomasa oraz materiały pochodzące z recyklingu. A dokładniej: płyty składają się w około 60% z biomasy (łodygi i liście roślin, wymłócone kolby kukurydzy – certyfikowane), około 4% z surowców pochodzących z recyklingu (odpady piłowania i frezowania przetwarzane są ponownie w pierwotne surowce podczas specjalnego procesu) oraz około 4% z wapna muszli (z muszli, które są odpadkiem w przemyśle spożywczym, wykonywana jest ochronna warstwa kryjąca płyty). Ponadto wierzchnia strona termoizolacji BauderECO S to czysta odmianowo włóknina PP, więc po wykorzystaniu może być poddana recyklingowi. Co ważne, termoizolacja Bauder wolna jest od wszelkich substancji zanieczyszczających pomieszczenia, zapewniając zdrowe powietrze w całym domu.

opakowanie BauderECO

Ekologia to nie wszystko, czyli doskonałe parametry BauderECO S

Oczywiście firma Bauder zadbała również o to, aby ekologiczne płyty termoizolacyjne doskonale spełniały swoje zadania. Zacznijmy od tego, że płyty BauderECO S mają niski współczynnik przewodzenia ciepła (im niższy, tym lepiej) – λ na poziomie 0,023-0,024 W/(m·K). Co oznacza, że prawidłowo zaizolowany dach skutecznie zimą „zatrzyma” ciepło w domu, a latem „nie przepuści” go do wnętrza i nie dopuści do nadmiernego nagrzania pomieszczeń w upalne dni – pozwalając na znaczne oszczędności związane z ogrzewaniem czy chłodzeniem domu.  

Doskonałe parametry przekładają się także na zmniejszenie grubości warstwy ocieplenia, przy zachowaniu wyśrubowanych norm, które obowiązują od 2021 r. –współczynnik przewodzenia ciepła dachu U może maksymalnie wynieść 0,15 W/(m2·K). Jednocześnie płyty BauderECO S są dyfuzyjne, czyli umożliwiają wilgoci wydostać się na zewnątrz, dzięki czemu materiały budowlane są suche i nie pojawi się na nich ani pleśń, ani grzyb. Ponadto zapewniają świetną izolację akustyczną – spełniają kryteria dla dachów znajdujących się w pobliżu lotnisk – a także ochronę przed deszczem czy gradem. Płyty są lekkie, wytrzymałe na ściskanie, a dzięki wyprofilowaniu na pióro i wpust tworzą jednolitą powłokę na całym dachu. Podkreślmy jeszcze raz, płyty BauderECO S tak doskonałe parametry osiągają przy bardzo niewielkim zużyciu surowców i energii.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 1 października, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły