Izolacje dachowe

Dach skośny z termoizolacją nakrokwiową EUROROOF nowoczesne i sprawdzone rozwiązanie zawarte w programie „Czyste Powietrze”

Dach to nie tylko ochrona przed deszczem i wiatrem, ale także przed utratą ciepła i przegrzewaniem. Aby zapewnić prawidłową termoizolację dachu, warto zastosować sprawdzone rozwiązanie systemowe. EUROROOF firmy Recticel to kompletny system dachowy, który zawiera wszystkie elementy potrzebne do wykonania warstw dachowych aż do warstwy finalnego pokrycia dachowego.

Termoizolacja nakrokwiowa EUROROOF polega na ułożeniu specjalnych płyt izolacyjnych na pełnym deskowaniu lub bezpośrednio na krokwiach. Płyty te są wykonane z twardej pianki PIR o bardzo niskim współczynniku przewodzenia ciepła (0,022 W/mK) i wysokiej wytrzymałości na ściskanie (> 150 kPa). Płyty EUROROOF mają również zamek typu pióro-wpust dookoła, co zapewnia szczelne połączenie i łatwy montaż. Na płyty nakłada się wiatroizolację, kontrłaty, łaty i pokrycie dachowe według wyboru.

Docieplenie nakrokwiowe EUROROOF rekomendowane jest do dachów skośnych z pokryciami montowanymi na łatach, takich jak dachówki, blachodachówki czy blachy panelowe. W przeciwieństwie do tradycyjnego ocieplenia pomiędzy krokwiami, izolacja nakrokwiowa EUROROOF eliminuje mostki termiczne i nieszczelności, zapewniając jednolitą otulinę cieplną na całym dachu. W przypadku odmiany płyt o nazwie EUROROOF MAX, płyty posiadają zintegrowaną membranę wstępnego krycia RECTIVENT, co pozwala na zoptymalizowanie i skrócenie czasu niezbędnego do realizacji prac.

Dach realizowany metodą nakrokwiową posiada liczne zalety, zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy prac. Główną zaletą, na którą warto zwrócić uwagę, jest oszczędność energii. Dzięki lepszej izolacji termicznej dachu, ogranicza się straty ciepła i zapobiega przegrzewaniu się wnętrza latem. Zastosowanie płyt EUROROOF pozwala również na zaoszczędzenie powierzchni użytkowej poddasza. Dzięki temu, że izolacja nie zajmuje miejsca pomiędzy krokwiami oraz pod nimi, nie ogranicza się wysokości pomieszczeń na poddaszu.

Wykonawcy doceniają płyty EUROROOF za lekkość, która pozwala na ich swobodne przenoszenie oraz za łatwość obróbki. Ponadto płyty posiadają zamek typu piórowpust, który ułatwia ich łączenie i zapewnia szczelność pokrycia. Prace na dachu można wykonać szybko i łatwo, a warstwa termoizolacyjna wykonywana jest równocześnie z przykryciem dachu.

Jeśli szukasz sprawdzonego i nowoczesnego rozwiązania do termoizolacji dachu, wybierz system EUROROOF. Zapewni Ci on optymalny komfort cieplny, trwałość i estetykę dachu. Aby dowiedzieć się więcej o systemie EUROROOF, odwiedź stronę producenta Euroroof | Recticel Insulation lub skontaktuj się z nim bezpośrednio.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 13 lutego, 2024

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły