Blachodachówka

Blachodachówka hybrydowa Bratex

Blachodachówka hybrydowa Bratex jest najbardziej rozwiniętym profilowanym pokryciem dachowym. To w pełni modułowa blachodachówka docinana na dowolną długość.

Blachodachówka hybrydowa Bratex – kluczem do zrozumienia koncepcji blachodachówki hybrydowej jest definicja jej pierwowzoru, czyli blachodachówki modułowej – produktu posiadającego systemowe cechy łączenia arkuszy, takie jak:

 • zaplanowany ład montażu uwzględniający kompensację nawarstwiania się blach na przetłoczeniach;
 • ukrywanie miejsca łączenia się naroży czterech arkuszy;
 • rozwiązanie zakładu poprzecznego zapewniające jego wentylację oraz niezaleganie wody pomiędzy arkuszami.

Powyższe cechy są podstawowymi i niezbędnymi dla blachodachówki modułowej. Arkusze modułowe z reguły dostępne są w długości odpowiadającej dwóm standardowym modułom. Takie zastosowanie umożliwia wygodne przenoszenie oraz transport na znormalizowanych paletach typu euro. Podążając ścieżką technicznych rozważań, blachodachówka hybrydowa posiada cechy blachodachówki modułowej oraz dodatkowe rozwiązania wprowadzone pod kątem prawidłowego i wygodnego montażu.

Za sprawą kompensacji nawarstwiania się arkuszy, blachodachówki hybrydowe mogą być produkowane w długościach kilku metrów i nie wymagają korygowania względem linii okapu. Przyczynia się to do zwiększenia szybkości montażu. Blachodachówki konwencjonalne docinane na żądaną długość nie posiadają ostatniego zakończonego przetłoczeniem modułu, pozostawiając tzw. „pióro blachodachówki”. Efektem „pióra” jest zmniejszona sztywność blachy wraz ze zbliżaniem się do końca długości, utracona szerokość arkusza oraz potrzeba dokonania nadbicia na ostatnią łatę, aby umożliwić montaż taśmy wentylacyjnej i obróbki kalenicy na stabilnym podłożu. Blachodachówka hybrydowa Bratex pomimo docinania na dowolny wymiar zawsze zakończona jest przetłoczeniem i „piórem” o długości 25 mm. Dzięki temu zachowuje kształt profilu oraz gwarantuje poprawny i stabilny montaż.

Blachodachówka hybrydowa Bratex

Zatem podobnie jak blachodachówki konwencjonalne, arkusze hybrydowe są optymalizowane dla minimalizacji odpadu z zachowaniem ostatniego przetłoczenia (moduł poniżej długości nominalnej).
Specjalnie zaprojektowana strona nakrywana arkusza w połączeniu ze zmiennej głębokości dwusegmentową kieszenią kompensacyjną umożliwiła jej zwężenie. Zapewnia to wydajną szerokość krycia bezpośrednio wpływającą na cenę za efektywny metr kwadratowy.
Fabrycznie przygotowane otwory na końcówce arkusza (na tzw. „piórze”) pomagają w transportowaniu ich z podłoża na połać dachową za pomocą odpowiednio dobranych linek z haczykami.
Z uwagi na fakt, że blachodachówka hybrydowa jest produktem modułowym, pojawia się możliwość jej zamówienia w postaci arkuszy o stałych wymiarach, na przykład odpowiadającej długości dwóch modułów. Tym samym utrzymuje się nadal wysoką efektywność wykorzystania materiału i pozostawia elastyczność w gospodarowaniu ilością.

Spółka Bratex Dachy stworzyła koncepcję blachodachówek hybrydowych w oparciu o prawdziwe systemowe blachodachówki modułowe i zgłosiła ją do Urzędu Patentowego RP jako wynalazek. Sformułowanie „Bratex blachodachówka hybrydowa” zostało zgłoszone do ochrony w Urzędzie Patentowym RP jako znak towarowy spółki Bratex Dachy.

Bratex Dachy sp. z o.o. sp.k.
ul. Przemysłowa 22, PL 39-200 Dębica
tel. +48 14 682 28 22
www.bratex.pl
info@bratex.pl
infolinia 801 081 018

4.9/5 - (50 votes)

Data publikacji: 16 listopada, 2018

Autor:

4.9/5 - (50 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Mirosław
  piątek, 21 grudnia, 2018

  Dachówki Hybrydowe to nowe rozwiązanie pozwoli na lepsze dostosowanie do potrzeb klienta. Produkt firmy Bratex Dachy to innowacyjny pomysł.

 2. Jacek K
  sobota, 12 stycznia, 2019

  Blachodachówka hybrydowa Bartex ze swymi zaletami jest jak najbardziej odpowiednia aby ją zastosować na dachu mojego domu,który będę w tym roku modernizował.Mam nadzieję,że taka blachodachówka modułowa w 100% sprawdzi się na dachu mojego domu i nada mu trwały,oryginalny estetyczny wygląd.

Podobne artykuły