Blachodachówka

Blachodachówka modułowa – dobry wybór na twój dach

blachówka modułowa Galeco IZI

Dach bywa określany mianem piątej elewacji i bez wątpienia jest jedną z najczęściej oglądanych, a co za tym idzie, reprezentatywnych powierzchni domu. Dlatego nasz wybór dotyczący rodzaju pokrycia dachowego jest niezwykle istotny i warto dobrze go przemyśleć. Ciekawym z wielu względów materiałem, który możemy położyć na dachu jest blachodachówka modułowa Galeco IZI.

Wygoda i łatwość montażu, trwałość oraz walory estetyczne – tak skrótowo można wypunktować najistotniejsze plusy tego produktu. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej każdemu z nich.

blachówka modułowa Galeco IZI

Montaż blachodachówki

Opisywanie tego aspektu na samym początku może dziwić, jednak wielu inwestorów przykłada do montażu olbrzymią, często pierwszoplanową rolę – wszak wpływa on na tempo prac na budowie, ale też docelowo na estetykę całego domu. Dachówki Galeco IZI są modułowe, a niewielkie rozmiary arkuszy łatwe w magazynowaniu i transporcie. Waga pojedynczego modułu to niecałe 4 kg. Sprawia to, że ciężar pokrycia waha się w przedziale 4,6-7 kg/m2. Jest to więc rozwiązanie dość lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe i nadające się na dachy o nachyleniu od 9° (jedynie nieliczne modele przeznaczone są do kąta 12 lub 15°). Transport, w odróżnieniu od zwykłej blachy, odbywa się na paletach. Dzięki temu materiał nie jest narażony na wygięcie czy uszkodzenie podczas przewożenia na budowę. Układanie paneli dachówki modułowej jest też znacznie prostsze, niż w przypadku wielkoformatowych arkuszy blachy.

blachówka modułowa Galeco IZI

Trwałość blachodachówki

Blachodachówka jak nazwa wskazuje wykonana została przede wszystkim z wysokiej jakości stali, dzięki której profile są wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Poszczególne moduły doskonale do siebie przylegają, tworząc trwały, szczelny dach. Nie można jednak zapomnieć o drugim elemencie składowym dachówki Galeco IZI czyli o powłoce zewnętrznej, której zadaniem jest ochrona metalu przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie UV, kwaśne deszcze oraz korozja.

blachówka modułowa Galeco IZI

Estetyka blachodachówki

Wielką zaletą modułowej dachówki blaszanej są jej głębokie przetłoczenia. W Galeco IZI zastosowany został przełomowy sposób profilowania blachy z wykorzystaniem przetłoczenia typu „Z”. Powoduje ono powstanie głębokich cieni pomiędzy poszczególnymi modułami. Dzięki temu mniej widoczne stają się wkręty i poziome łączenie arkuszy, co wpływa na estetykę pokrycia dachowego. Przetłoczenia mają też bardzo istotne funkcje użytkowe: usztywniają blachę, zwiększają odporność dachówki na uszkodzenia mechaniczne i sprawiają, że jest ona bardziej wytrzymała na porywisty wiatr.

Blachodachówka Galeco IZI cechuje się płaską, nowoczesną i elegancką formą. Jest dostępna w kolorach grafitowym, grafitowym mat i czarnym. Dzięki swojej formie i barwie doskonale pasuje do współczesnych, nowoczesnych projektów, ale dobrze sprawdzi się także w budynkach zaprojektowanych w stylu klasycznym. Swój nieskazitelny wygląd blachodachówka zawdzięcza także powierzchni pozbawionej tzw. garbu czy efektu falowania.

5/5 - (22 głosów)

Data publikacji: 22 marca, 2021

5/5 - (22 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  poniedziałek, 22 marca, 2021

  Codziennie obserwuję w drodze do i z pracy okoliczne budujące się domy. Często zdarza się, że wracając wieczorem widzę już dom z położonym dachem. Gdyby nie ścinki na ziemi to często można by się z daleka nabrać i pomyśleć, że to dachówka ceramiczna.Całość dachu wygląda doskonale, perfekcyjnie położona, bez żadnych niedoskonałości. Dzisiejsza oferta jest dużo bardziej bogata niż wtedy kiedy sam budowałem. A Galeco ciągle jest w czołówce firm.

 2. praktyk
  wtorek, 23 marca, 2021

  Bardzo dobrze na dachu prezentuje się blachodachówka modułowa i chętnie bym ą widział na dachu swego domu.Za wyborem tej właśnie blachodachówki modułowej na dach przemawia jej łatwość w montażu,trwałość i oczywiście walory estetyczne.

 3. entuzjasta
  wtorek, 23 marca, 2021

  Blachodachówki modułowe stanowią atrakcyjną alternatywę dla wszelkich pokryć dachowych. Ich niewątpliwą zaletą jest szybki montaż, szczelność i wytrzymałość. Dobrze jak również dobierzemy pasujący nam kolor i wygląd.

 4. Donat
  poniedziałek, 5 kwietnia, 2021

  Fajna, całkiem fajna ta blachodachówka. Podoba mi się jej wzór:) Ale swojej, którą mam na dachu (akurat od Regametu), chyba bym jednak nie zamienił. Też jest stosunkowo minimalistyczna, ale jednak nie aż tak. Natomiast jeśli chodzi o stylistykę (tzn. kolor, faktura), to bardzo podobna do tego, co widać na zdjęciach – też ciemnoszara, matowa. Ale generalnie blachodachówki, jako takie, zdecydowanie dają radę 🙂

Podobne artykuły