Blachodachówka

Blachodachówka modułowa NEL – nowy produkt w ofercie firmy Florian Centrum

Blachodachówka modułowa NEL
Blachodachówka modułowa NEL

Spółka Florian Centrum jest znanym i szanowanym na rynku krajowym producentem oraz dystrybutorem metalowych pokryć dachowych i elewacyjnych. Ostatnimi dniami firma wprowadziła do oferty nowy, interesujący produkt – blachodachówkę modułową o nazwie katalogowej NEL, która od razu przyciągnęła uwagę klientów poszukujących produktów o unikalnym designie, zapewniających jednocześnie praktyczne i funkcjonalne rozwiązania.

Nowością w ofercie jest blachodachówka NEL z ultra długą gwarancją

Jest to innowacyjny produkt posiadający nie tylko oryginalny design, ale również funkcjonalny kształt, dzięki czemu dach budynku wygląda nowocześnie i estetycznie. Jednakże kluczowym atrybutem blachodachówki NEL jest jej strona techniczna – materiały i powłoki zastosowane w jej produkcji zapewniają jakość, komfort i bezpieczeństwo nawet do 50 lat. Blacha modułowa wyprodukowana jest na bazie doskonałej jakości stali. Wygląd pokrycia dachowego jest idealnym dowodem na to, że zaprojektowali ją ludzie pełni pasji, a świetnie wyszkoleni pracownicy produkcji i kontrolerzy jakości, zwracają uwagę na każdy detal wyrobu. Dbają o to, aby spełniał on oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta.
Znaczący wpływ na wyjątkową wytrzymałość mechaniczną blachodachówki ma jakość rdzenia, zaś jej nietuzinkowy wygląd jest zasługą kształtu i powłoki, która stanowi zewnętrzną warstwę blachy modułowej i nadaje jej określoną barwę oraz fakturę. Dodatkowo również chroni produkt przed wpływem czynników zewnętrznych.

PARAMETRY BLACHY MODUŁOWEJ NEL:

 1. Długość modułu [mm]: 350
 2. Wysokość przetłoczenia [mm]: 30
 3. Wysokość profilu [mm]: 13
 4. Szerokość użytkowa [mm]: 1134
 5. Szerokość całkowita [mm]: 1199
 6. Długość całkowita arkusza [mm]: 720
 7. Waga arkusza kg/m2: 4,7
 8. Nachylenie połaci: 9°

Decydując się na zakup blachy dachowej NEL, można mieć pewność, że posłuży ona przez długie lata. Inwestycja ta jest więc równoznaczna z dalekosiężną oszczędnością. Kupując produkty w niskich cenach łatwo jest się narazić na straty, NEL zaś jest swoistą gwarancją oszczędności w przyszłości. Zewnętrzne powłoki blachodachówki NEL są wykonywane z następujących materiałów:

 • blachodachówka NEL wytworzona z blachy powlekanej, z bardzo odpornymi powłokami poliuretanowymi: PURMAT® lub PURLAK® – gwarancja sięga do 50 lat,
 • blachodachówka NEL z hybrydową powłoką PURMAX® – gwarancja sięga do 40 lat,
 • blachodachówka NEL z powłoką poliestrową (mat gruboziarnisty).

Charakterystyczną cechą tego modelu jest symetryczny kształt pokrycia, dzięki czemu możliwy jest montaż blachy zarówno od strony lewej do prawej, jak i na odwrót. W rezultacie minimalizowana jest ilość odpadów, a to wiąże się z kolei ze zmniejszeniem kosztów inwestycji.

Inne produkty w ofercie firmy Florian Centrum

Spółka Florian Centrum ma do zaoferowania klientom szeroką gamę blachodachówek modułowych o różnorodnych designach – każdy klient znajdzie satysfakcjonujący go produkt. Mimo, że NEL jest jedną z najnowszych pozycji umieszczonych w katalogu, pozostałe produkty nie odstają od niej jakością, więc zachęcamy do zapoznania się z całym wachlarzem produktów jakimi dysponuje spółka.

Blachodachówka modułowa FINEZJA

Wytwarzana jest z blachy powlekanej hybrydową powłoką PURMAX® (PE+PU) oraz bardzo odpornymi na uszkodzenia mechaniczne powłokami poliuretanowymi PURMAT® lub PURLAK®. Zapewniają one wysoką trwałość pokryciu dachowemu, bez względu na warunki środowiskowe. Powłoki występują w szerokiej gamie kolorystycznej.
FINEZJA jest prosta w montażu i polecana przy skomplikowanych kształtach dachu.

Blachodachówka modułowa FINEZJA

Blachodachówka modułowa FREJA

Klasyczny motyw z nowoczesnym skandynawskim akcentem wpasował się w gusta wielu naszych klientów. Model oferowany jest z powłokami PURMAX®, PURMAT® i PURLAK®. FREJA występuje w wielu wariantach kolorystycznych.

Blachodachówka modułowa FREJA

Blachodachówka modułowa TESSA

Jest to nowoczesny profil z tzw. nanofalą między przetłoczeniami – wzmacnia on sztywność wyrobu. Oferowane powłoki to PURMAX®, PURLAK® i PURMAT® oraz gruboziarnisty i matowy poliester w szerokiej gamie kolorystycznej. Blachodachówka płaska IDA oraz IDA Plus Obydwie pozycje posiadają nowoczesny kształt, świetnie prezentując się na dachach domów jednorodzinnych i przy zabudowie przemysłowej. Zastosowane zabezpieczenia antykorozyjne sprawiają, że IDA i IDA Plus mogą posłużyć wielu pokoleniom. Blachodachówka modułowa ROZALIA Jest dostępna w wersji jednopanelowej bądź dwupanelowej. Dobrze sprawdza się przy pokrywaniu dachów o prostej konstrukcji. ROZALIA dostępna jest we wszystkich wariantach powłok oferowanych przez Spółkę Florian Centrum.

Blachodachówka modułowa TESSA

Blachodachówka modułowa LIDIA oraz IDA Plus

Cechuje się oryginalnym i nowoczesnym kształtem. Produkcja pokrycia dachowego odbywa się w jednym lub dwóch modułach. LIDIA dostępna jest we wszystkich wariantach kolorystycznych oraz wszystkich powłokach występujących w ofercie firmy.

Blachodachówka płaska IDA oraz IDA Plus

Blachodachówka modułowa MAJA

Blacha dachowa docinana po krawędzi, dostępna w postaci jedno i dwumodułowych paneli. Niezawodna przy pokrywaniu dachów o skomplikowanej konstrukcji. MAJA dostępna jest w powłokach poliester i poliuretan PURMAT®, PURLAK® oraz PURMAX®.

Blachodachówka modułowa ROZALIA

Blachodachówka modułowa TAMARA

Dostępna jest w postaci jedno i dwumodułowych paneli. Dobrze sprawdza się jako pokrycie dachów o skomplikowanej połaci. Wyglądem przypomina dachówkę ceramiczną. Oferowana jest w powłokach poliuretanowych i poliestrowych oraz w powłoce hybrydowej.

Blachodachówka modułowa TAMARA

Panel dachowy RITA

Imitacja wzoru gontu drewnianego. Charakterystyczny kształt RITY nadaje niepowtarzalnego wyglądu budynkom wykonanym w tradycyjnej technologii drewnianej. Produkowana w powłokach poliuretanowej i hybrydowej PURMAX®. Dostępność w wielu wariantach kolorystycznych.

Panel dachowy RITA

O SPÓŁCE FLORIAN CENTRUM

Firma Florian Centrum powstała w 1996 roku w Kutnie. Produkcja odbywa się w Kutnie, a także w Tymbarku. Ostatnie lata to dobra passa wielu pozytywnych zmian – w 2018 firma weszła w skład Grupy Pruszyński, ewoluując w spółkę rodzinną, w całości z kapitałem polskim. Pod koniec ubiegłego roku, Florian Centrum przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
Oferta firmy jest bardzo szeroka i nadal stale się rozwija. W katalogu występują zarówno blachodachówki modułowe, jak i cięte na żądaną długość, blachy trapezowe (w tym konstrukcyjne), orynnowanie NIAGARA, obróbki standardowe i indywidualne, akcesoria wykończeniowe a także płyty warstwowe. Florian Centrum produkuje również konstrukcyjne profile zimnogięte z powłokami metalicznymi typu ocynk i Magnelis®.
W kontekście jakości, spółka prezentuje najwyższe możliwe standardy, co potwierdza nadany w 2004 roku Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2015, wydany przez TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o. Najważniejszym celem naszej firmy jest stawianie na najwyższą jakość produktów i usług, a co za tym idzie zadowolenie klientów.

Więcej informacji na temat produktów Florian Centrum znajdziecie na stronie www.floriancentrum.com.pl

4.8/5 - (21 głosów)

Data publikacji: 13 października, 2021

4.8/5 - (21 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Damian
  środa, 20 października, 2021

  Praca z blachodachówkami jest przyjemna. Krycie jest etapami, na tyle ile pozwala arkusz blachy. Rozwijanie oferty przez wprowadzanie nowych produktów przez producentów często jest doceniana przez klientów i dekarzy.

Podobne artykuły