Blachodachówka

BLACHPROFIL 2 – tajemnica długich gwarancji

W produktach budowlanych często najważniejsze jest to, czego nie widać gołym okiem. Nauka i najnowsze technologie pozwalają precyzyjnie zbadać niemal wszystkie właściwości materiałów. Laboratoryjne testy powinny być podstawą każdej uczciwej gwarancji.

O jakości materiałów i gotowych produktów decydują parametry, których nie widać gołym okiem. Gwarancje wyrobów budowlanych najczęściej opierają się na atestach hutniczych otrzymywanych od dostawców, które zaświadczają o określonym poziomie właściwości surowców. Standardy weryfikują także zewnętrzne ekspertyzy i certyfikaty, którymi mogą pochwalić się producenci. Jednak najpełniejszą i najbardziej systematyczną kontrolę nad jakością każdej partii produktu zapewniają własne badania laboratoryjne.

BLACHPROFIL 2 – tajemnica długich gwarancji

Laboratorium BLACHPROFIL 2

BLACHPROFIL 2 to producent pokryć dachowych i elewacyjnych obecny na rynku budowlanym już przeszło 20 lat. Takie doświadczenie procentuje głęboką i kompleksową znajomością surowców. Ale w poszukiwaniu najwyższej jakości trzeba zajrzeć głębiej, niż sięga oko nawet najlepszego fachowca. W tym celu na terenie Centrum Produkcyjnego BP2 w Dąbrowie Górniczej w 2015 roku powstało laboratorium kontroli jakości. Od tamtej pory zespół BP2 z pomocą najnowocześniejszego sprzętu laboratoryjnego codziennie przeprowadza szereg testów materiałów wsadowych jak i gotowych produktów BP2. Z myślą o pełnej jawność i uczciwość wobec klientów zrealizowano serię filmów BP2LAB, w których Ambasador Marki – Adam Małysz prezentuje w jaki sposób firma kontroluje jakość swoich produktów. Filmy zobaczyć można na kanale YouTube producenta pod adresem: https://goo.gl/3AyBPS

Badania

Materiały i gotowe produkty codziennie poddawane są rozmaitym testom w laboratorium BP2. Jednym z najważniejszych jest sprawdzenie czy grubość warstwy cynku jest zgodna z normą gwarantowaną przez dostawców. W końcu to ten wskaźnik odpowiada za właściwe zabezpieczenie rdzenia stalowego, a tym samym za jego żywotność. Równie ważna jest właściwa grubość warstwy lakieru i jej twardość, dlatego weryfikowana jest w teście odporności na zarysowania. Tzw. test udarności jest symulacją nagłego mechanicznego uszkodzenia, dzięki któremu można sprawdzić przy jakiej sile uderzenia pojawi się odspojenie powłoki lakierniczej i czy jest to zgodne z przyjętymi normami. Z kolei test tłoczności wykazuje, jak zachowa się lakier podczas jego rozciągania wraz z blachą. Specjalne urządzenie tłoczy blachę razem z powłoką, dzięki czemu można ocenić jej przyczepność.

Modułowa dachówka blaszana BLACHPROFIL 2 ZET

Modułowa dachówka blaszana ZET

Panel dachowy BLACHPROFIL 2 LAMBDA

Panel dachowy LAMBDA

Dachówka blaszana BLACHPROFIL 2 BETA

Dachówka blaszana BETA

Blacha trapezowa BLACHPROFIL 2 T-35

Blacha trapezowa T-35

Szczególnym testom poddawana jest modułowa dachówka blaszana ZET®, ponieważ producent udziela na nią gwarancję spójności koloru bez względu na partię materiału. Do tego służą specjalistyczne urządzenia, które weryfikują zgodność ze wzorcem: kolorymetr bada kolor, a połyskomierz strukturę lakieru. Finalne testy produktów odbywają się w komorze starzeniowej, która pozwala wybiec w przyszłość i upewnić się, że gwarancje pokrywają się z rzeczywistością. Komora imituje przyśpieszone oddziaływanie warunków zewnętrznych na produkty, a więc umożliwia obserwację zachowania się blachy w środowisku agresywnym. W ciągu jednego miesiąca można zasymulować funkcjonowanie materiału przez okres 30 lat, po czym zbadać stan powierzchni. To właśnie testy w komorze solnej są podstawą wiarygodnych i pełnowartościowych gwarancji produktów.

Gwarancje BLACHPROFIL 2

Opracowany w laboratorium BLACHPROFIL 2 program badań pozwala na uwzględnienie wszystkich czynników, które wpływają na produkt w środowisku naturalnym. Bieżąca analiza wyników daje pełną kontrolę nad jakością produktów dostarczonych klientom. Dlatego w BP2 gwarancja to nie chwyt marketingowy, ale odpowiedzialna deklaracja. To wiedza poparta nauką i badaniami, potwierdzająca, że dany produkt będzie funkcjonował prawidłowo, zgodnie ze swoim przeznaczeniem, przez cały zadeklarowany czas.

LAB GUARANTEE

W 2018 roku firma BP2 przeprowadziła kompleksowe, wielomiesięczne badania swoich produktów. Testy laboratoryjne, symulacje w komorze starzeniowej, analiza procesów produkcji, a także konsultacje z dostawcami stali pozwoliły BP2 z pełną odpowiedzialnością udzielić na swoje wyroby najwyższych gwarancji w sektorze pokryć dachowych i elewacyjnych.

LAB GUARANTEE 55 - wiemy co gwarantujemy BLACHPROFIL 2

LAB GUARANTEE 40 to gwarancja na wszystkie produkty cięte na wymiar, która w zależności od powłoki sięga nawet 40 lat! Natomiast flagowy produkt firmy – blaszana dachówka modułowa ZET® – otrzymała LAB GUARANTEE 55, a więc nawet 55 lat gwarancji na produkt w powłoce HERCULIT®. To najdłuższe realne i wiarygodne gwarancje na rynku pokryć dachowych, poparte obiektywnymi testami.

4.7/5 - (76 votes)

Data publikacji: 28 grudnia, 2018

Autor:

4.7/5 - (76 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Edward
    piątek, 28 grudnia, 2018

    Gwarancja produktu mimo wszystko to ważna sprawa, potwierdza jakość która powinna przetrwać określone lata. Fajnie, że firma Blachprofil 2 posiada swoje laboratoria i testuje swoje materiały i produkty. Super, że można zobaczyć przeprowadzane testy na kanale Youtube, producent nic nie ukrywa. Poprawia to wiarygodność firmy Blachprofil 2.

  2. pkbk65
    sobota, 29 grudnia, 2018

    blachprofil 2 i spokój na laaaata!!

Podobne artykuły