Dachówka betonowa

Dachówka płaska KAPSTADT ze znacznikiem połowy – ułatwienie w zakresie montażu na mijankę

Firma CREATON Polska wprowadziła kolejne, ważne dla dekarzy, udogodnienie w zakresie montażu dachówki cementowej KAPSTADT – znacznik połowy. Modyfikacja ma na celu ułatwienie ułożenia tego modelu na mijankę, czyli z przesunięciem o pół dachówki. Teraz dekarz nie musi ręcznie kontrolować jej położenia, ponieważ precyzyjne oznaczenie połowy ułatwia i przyspiesza pracę na dachu.

Szczelne pokrycie dachówki płaskiej

Montaż dachówki płaskiej KAPSTADT z przesunięciem o połowę zapewnia jeszcze lepszą ochronę przed gromadzeniem się wody w zamkach. Podczas deszczu woda z zamka bocznego spływa mniej więcej na środek dachówki znajdującej się w rzędzie poniżej. W efekcie jest rozprowadzana równomiernie, na całym dachu. Tak ułożone pokrycie pozostaje więc bardziej szczelne. Dotyczy to zwłaszcza dolnych partii połaci, gdzie dachówki mają kontakt zarówno z deszczem, jak i wodą spływającą z wyższych partii dachu.

Precyzyjny znacznik


Dzięki wprowadzonemu przez CREATON Polska udogodnieniu, dekarz w trakcie montażu modelu KAPSTADT nie musi ręcznie kontrolować położenia dachówki. Możliwość precyzyjnego oznaczenia jej połowy przy pomocy profesjonalnego znacznika ułatwia i przyspiesza pracę na dachu.

Nowoczesne rozwiązanie

KAPSTADT to jedna z najchętniej wybieranych cementowych dachówek płaskich na rynku. Wyróżnia się perfekcyjnym wykonaniem, nowoczesną estetyką oraz znakomitymi parametrami technicznymi. Doskonale sprawdza się również przy montażu na „mijankę”. Jest bowiem jednym z nielicznych modeli cementowych na rynku, posiadających w gamie dachówek funkcyjnych dachówkę boczną połówkową. Zastosowanie tego produktu sprawia, że cała połać dachu jest estetyczna i spójna pod względem ułożenia linii połączeń między dachówkami. W przypadku większości konkurencyjnych dla dachówki KAPSTADT produktów – część dachówek jest montowana na mijankę a część liniowo.

Więcej informacji o dachówce KAPSTADT dostępnych jest na: creaton.pl

5/5 - (29 votes)

Data publikacji: 14 czerwca, 2021

Autor:

5/5 - (29 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    poniedziałek, 14 czerwca, 2021

    Dachówka cementowa Creaton Kapsztad to ciekawa propozycja dla inwestorów lubiących innowacyjne rozwiązania. Dodatkowy znacznik z pewnością ułatwi pracę dekarzom dzięki czemu czas będzie krótszy, a efekt finalny perfekcyjny. Zatem nowi inwestorzy macie nową propzycję.

  2. myśliciel
    środa, 16 czerwca, 2021

    Każda modyfikacja czy udoskonalenie produkowanego pokrycia dachowego przynosi konkretne korzyści dla dekarza a w konsekwencji dla użytkownika. Nawet tak pozornie nieistotny szczegół jakim jest dodatkowy znacznik na dachówce pozwoli na szybszy jej montaż i w efekcie uzyskać idealną szczelność. Dobrze jest by producent pokryć dachowych posiadał dział projektowo – technologiczny, która pracuje nad udoskonaleniem produktu.

Podobne artykuły