Stopnie dachowe

Ława kominiarska RSB – dla bezpieczeństwa osób pracujących na dachu

Ława kominiarska to akcesorium, które wbrew swojej nazwie, ułatwia pracę na dachu nie tylko kominiarzowi. Jej zadaniem jest umożliwienie łatwego i bezpiecznego wyjścia na połać dachu z budynku każdej osobie, która musi się tam znaleźć, by wykonać konkretne zadanie. To może być dekarz przy naprawie dachu lub monter instalujący antenę satelitarną. Dlatego nie może być to produkt przypadkowy i bez atestu. Wszelkie wymogi bezpieczeństwa spełnia ława kominiarska RSB.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie systemu komunikacji dachowej?

Przede wszystkim należy pamiętać o właściwym doborze wsporników, trzeba je dobrać do rodzaju poszycia dachowego – inne dla blachodachówki, dachówki czy trapezu. Nie bez znaczenia jest też właściwie rozplanowanie układu ław oraz stopni na dachu. Jak to zrobić? Dobrze jest trzymać się sprawdzonych zasad:
– pierwsza ława kominiarska powinna znajdować się już przy wyłazie dachowym tak, aby osoba wchodząca na dach mogła bezpiecznie i pewnie na niej stanąć.
– przy dość dużej odległość między wyłazem a kominem, do komina powinien prowadzić system ław lub stopni kominiarskich. Odległość pomiędzy nimi powinna odpowiadać niewielkim krokom,
– dłuższa ława-podest powinien znaleźć się przy każdym kominie – ułatwi to dekarzowi czy kominiarzowi swobodny do niego dostęp.
lawa-kominiarska-rsb-dla-bezpieczenstwa-osob-pracujacych-na-dachu_1

Zalety ławy kominiarskiej RSB

Jej największym atutem jest uniwersalność, dzięki której będzie pasowała do różnych typów pokryć dachowych, bez względu na ich kształt czy rodzaj,
– szeroki zakres regulacji uchwytów, który pozwala dostosować ławę do różnych modułów, profili i przetłoczeń pokryć dachowych,
– duża stabilność ławy i bezpieczeństwo użytkownika, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym,
– antypoślizgowy podest ławy wykonany ze stali ocynkowanej,
– trwałość i odporność na negatywne działanie warunków atmosferycznych możliwe dzięki proszkowemu malowaniu.

Ława kominiarska RSB montowana jest na dachach o kącie nachylenia 15-60° i spełnia wymogi normy europejskiej PN-EN 516, dotyczącej wyrobów komunikacji dachowej. Można ją nabyć z podestem o długości 45 cm, w ośmiu najpopularniejszych kolorach pokryć dachowych. Bez problemu więc będzie pasowała do każdego, nawet najbardziej nietypowego koloru dachu.

ASZ

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 15 czerwca, 2015

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły