Blachodachówka

Na dach najlepsza blachodachówka, a jak blachodachówka to najlepiej modułowa!

bliźniak-w-Tarnowie-Blachodachówka-panelowa-REN,-system-rynnowy-NIAGARA-Blachy-Pruszyński

Wielu z nas choć raz stanęli przed wyborem pokrycia na dach swojego domu. Z pozoru prosta decyzja sprowadzająca się do rodzaju materiału, znacznie się później komplikuje. Rodzaj blachodachówki, jej kształt, wymiary, rodzaj powłoki, kolor powłoki – to wszystko składa się na nasz dach, nie wspominając już o akcesoriach. Sprawdź dlaczego blachodachówka modułowa to najlepszy wybór. 

Lekkie pokrycie dachowe zapewnia nam prosty i oszczędny montaż, który znacznie przyspieszy prace na budowie. Nie będziemy musieli również ponieść kosztów wzmacniania więźby dachowej. Duża konkurencja na rynku budowlanym oferuje szeroki wybór przetłoczeń, więc z łatwością dobierzemy coś odpowiedniego dla naszego domu. Nowoczesne, proste bryły będą pięknie prezentować się z płaskimi panelami, które w minimalistyczny sposób podkreślą projekt architekta. Tradycyjne budynki najlepiej zwieńczyć falistym profilem blachodachówki, który wydobędzie ich charakter. Nawet góralskie chaty zdołamy udekorować stalowym panelem dachowym w kształcie gontu zakopiańskiego. Blachodachówkę jednak również możemy podzielić na taką która będzie cięta na wymiar i taką, która dostarczana jest już w gotowych modułach.  

Właściwości blachodachówki modułowej

Blachodachówka modułowa charakteryzuje się przede wszystkim jednakowymi arkuszami dwurzędowej dachówki, które po odpowiednim doborze ilościowym stworzy system dachowy gotowy do montażu. Aby oszacować ile paneli jest potrzebnych na budowie, należy jedynie podać powierzchnię krycia dachu. Pracownik dystrybutora bądź producenta przeliczy te wartości  i przygotuje zamówienie, które często można odebrać od ręki z magazynu. Wymiary tych blachodachówek są identyczne, co oznacza, ze doskonale do siebie pasują i nie będziemy musieli obawiać się o nieszczelności. Niewielkie paczki możemy z łatwością przewieźć – nie ma potrzeby, aby zamawiać dostawę samochodem ciężarowym. Podczas montażu blachodachówkę z łatwością można dociąć do każdego skosu dachu, dlatego sprawdzi się nawet na najbardziej skomplikowanych połaciach. Szeroką ofertę modułówek znajdziemy w ofercie Blachy Pruszyński – szczególnie polecana jest blachodachówka panelowa REN i LOARA, które charakteryzują się ciekawym wzorem. Dla zwolenników minimalizmu znajdą się takie wyroby jak blachodachówka płaska oraz panel na rąbek z czterema różnymi przetłoczeniami.

4.7/5 - (32 votes)

Data publikacji: 30 kwietnia, 2020

4.7/5 - (32 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jarosław
  czwartek, 30 kwietnia, 2020

  Obserwuję powstające w mojej okolicy nowe domy i na sporej części ich dachów znajduje się blachodachówka. Co ciekawe montaż przebiega dosyć szybko, prezentuje się całkiem nieźle i często różni się fakturą od dachów sąsiadów w okolicy.Tak więc blachodachówki panelowe przyjęły się na dobre i są dobrą propozycją dla nowych inwestorów.

 2. rafal8647
  piątek, 1 maja, 2020

  ciekawy artkuł

 3. Martens
  niedziela, 3 maja, 2020

  Zgadzam się, że blachodachówka to świetne rozwiązanie, chyba na każdy dach 🙂 Na te proste, dwuspadowe (ew. jednospadowe) warto zdecydować się na taką ciętą na wymiar, natomiast w każdym innym przypadku – na modułową (czy też raczej dwumodułową, jaką choćby Regamet ma w swojej ofercie). My na swoim dachu mamy właśnie taką blachodachówkę, jesteśmy z niej super zadowoleni. Bardzo estetyczne i niezawodne rozwiązanie, które spokojnie mogę polecić każdemu.

 4. Ktoś
  wtorek, 12 maja, 2020

  wg jakiego projektu bliźniak na zdjęciu?

Podobne artykuły