Blachodachówka

Nowe dachówki blaszane BLACHPROFIL 2 i 6 premier produktowych w 2020!

W tym roku firma BLACHPROFIL 2 stawia na rozwój asortymentu w kategorii dachówek blaszanych.

BLACHPROFIL 2 to marka znana jak dotąd z popularnych na rynku dachówek ciętych na wymiar, takich jak ALFA®, OMEGA® czy GAMMA®, a także z flagowych produktów klasy premium modułowych dachówek blaszanych ZET® oraz IZI®.

O ich sukcesie zdecydowały rozwiązania technologiczne, estetyka w duchu światowych trendów i najdłuższe realne gwarancje na rynku budowlanym, udzielane na podstawie laboratoryjnych testów. Dziś producent idzie krok dalej i zapowiada wprowadzenie do sprzedaży całkowicie nowej kategorii dachówek, określanych jako rozwiązania kompaktowe (COMPACT SERIES), a także kolejnych autorskich profili. W związku z tym w roku 2020 czeka nas aż 6 premier produktowych BP2. Przede wszystkim pojawią się dwa nowe profile dachówek blaszanych ciętych na wymiar: HETA® oraz BAVARIA Roof. Równocześnie profile te zadebiutują w swoich rozwiniętych wariantach, wprowadzając na rynek wspomnianą linię dachówek kompaktowych pod nazwą COMPACT SERIES. W jej ramach wystąpią produkty HETA®2.0 i BAVARIA ROOF. Kolejne dwie premiery, to nowe, kompaktowe odsłony klasycznych produktów BP2, a zatem w ramach COMPACT SERIES pojawią się także: ALFA®2.0 i GAMMA®2.0.

HETA®
Dachówka klasyczna HETA® Classic Series

W związku ze znacznym rozszerzeniem asortymentu, ewolucją już znanych profili dachówek, a także wprowadzeniem całkiem nowej kategorii produktów, producent postanowił przedstawić swoją ofertę w prostym i czytelnym podziale. Wszystkie dachówki blaszane BP2 zostały przedstawione w trzech seriach o zróżnicowanej charakterystyce.

MODULAR SERIES – to linia modułowych dachówek blaszanych, wyposażonych w najnowsze rozwiązania technologiczne i perfekcyjnie dopracowanych pod kątem estetyki.

Dachówka modułowa IZI®
Dachówka modułowa IZI® Modular Series

IZI® to dwumodułowa dachówka blaszana, zaprojektowana z dbałością o najdrobniejsze detale. Jej idealnie płaska powierzchnia zachwyca elegancją i futurystycznym charakterem, tworząc pokrycie dachowe odporne na upływ czasu i przemijanie trendów.

Dachówka modułowa ZET®
Dachówka modułowa ZET® Modular Series

Modułowa dachówka ZET® to podstawowy produkt z linii modułowych dachówek MODULAR SERIES. Dynamika formy zawarta w pochyłościach geometrii modułowej dachówki blaszanej ZET® sprawia, że doskonale sprawdza się ona w nowoczesnym, niekonwencjonalnym budownictwie.

COMPACT SERIES – czyli całkowicie nowa linia kompaktowych produktów, które łączą w sobie zalety klasycznych i modułowych dachówek blaszanych. W jej ramach zaprezentowane zostaną nowe formy popularnych produktów: ALFA®2.0 i GAMMA®2.0. W kompaktowym wariancie pojawią się także premierowe profile: HETA®2.0 oraz BAVARIA Roof 2.0. Najważniejsze cechy dachówek COMPACT SERIES to:

 • Forma dwumodułowych arkuszy usprawnia załadunek, transport i rozładunek, a przede wszystkim ułatwia i przyspiesza montaż. Lekkie i niewielkie arkusze oznaczają wygodniejsze dostarczanie na dach i bezpieczne przechowywanie.
 • Cięcie 3D zgodne z kształtem fali, które ukrywa łączenia poziome arkuszy, znacznie poprawiające estetykę wykończenia dachu.
 • Gotowe otwory montażowe na przetłoczeniach pionowych, które umożliwiają szybkie i szczelne spasowanie arkuszy. To nie tylko ułatwienie montażu, ale i znaczne przyśpieszenie prac (dotyczy wersji z przetłoczeniem 30 mm i wyższym).
 • Dostępność w szerokiej gamie kolorów i rodzajów powłok
Modułowa dachówka HETA®2.0
Dachówka kompaktowa HETA®2.0 Compact Series
Modułowa dachówka BAVARIA Roof 2.0
Dachówka kompaktowa BAVARIA Roof 2.0 Compact Series
Modułowa dachówka GAMMA®2.0
Dachówka kompaktowa GAMMA®2.0 Compact Series
Modułowa dachówka ALFA®2.0
Dachówka kompaktowa ALFA®2.0 Compact Series

CLASSIC SERIES – to znane i cenione na rynku dachówki blaszane cięte na wymiar: ALFA®, OMEGA® i GAMMA®. W 2020 dołączą do nich wspomniane powyżej premierowe profile: HETA® i BAVARIA Roof.

Szczególnie ciekawą nowością wydają się produkty COMPACT SERIES, które powstają na bazie klasycznych dachówek blaszanych, ale w formie lekkich dwumodułowych arkuszy. To oznacza idealny kompromis pomiędzy ekonomicznością rozwiązania, a udogodnieniami związanymi z transportem i montażem, które najczęściej decydują o wyborze dachówek modułowych.

Modułowa dachówka HETA®
Dachówka klasyczna HETA® Classic Series
Modułowa dachówka BAVARIA Roof
Dachówka klasyczna BAVARIA Roof Classic Series
Modułowa dachówka GAMMA®
Dachówka klasyczna GAMMA® Classic Series
Modułowa dachówka ALFA®
Dachówka klasyczna ALFA® Classic Series
Modułowa dachówka OMEGA®
Dachówka klasyczna OMEGA® Classic Series

Wszystkie informacje na temat nowości BLACHPROFIL 2 śledzić można stronie producenta: www.bp2.eu

4.9/5 - (49 votes)

Data publikacji: 22 maja, 2020

Autor:

4.9/5 - (49 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Adam
  piątek, 22 maja, 2020

  blachodachówki są eleganckie, dobre posunięcie producenta, że wprowadził różne serie kształtów bo daje to możliwość wyboru w ofercie. blachodachówki są całkiem fajną alternatywą tam gdzie nie można zastosować tradycyjnej dachówki, a dach ma wyglądać pięknie.

 2. rafal8647
  sobota, 23 maja, 2020

  ciekawy artykuł

Podobne artykuły