Blachodachówka

TIGRA – Blachodachówka z charakterem

Blachy Pruszyński rusza z kolejną nowością – tym razem to nowoczesna blachodachówka panelowa TIGRA. Jest ona wyjątkowa ze względu na swój oryginalny, nieoczywisty design, uzyskany głównie poprzez zastosowanie licznych przetłoczeń.

Jako pierwsze rzucają się w oczy trapezowe kształty, oddzielające poszczególne, płaskie fragmenty panelu. Dzięki nim na połaci dachowej tworzy się charakterystyczny wzór „tabliczki czekolady”. Tego typu ułożenie daje nam poczucie integralności i uporządkowania dachu. TIGRA oprócz trapezowych przetłoczeń posiada drobną tzw. nanofalę. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane już wcześniej w panelu na rąbek i okazało się strzałem w dziesiątkę. Fale są na tyle dyskretne, że z daleka wyglądają jak  powierzchnia płaska, a jednocześnie wzmacniają panel poprawiając jego sztywność. Panelowa forma ułatwia montaż, a symetryczność modułu pozwala na montaż wedle życzenia dekarza – od prawej lub lewej strony.

4.1/5 - (72 głosów)

Data publikacji: 1 lipca, 2021

Autor:

4.1/5 - (72 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. cukiernik
    piątek, 2 lipca, 2021

    Fantastycznie prezentująca się dachówka panelowa. Ciekawa struktura imitująca tabliczkę czekolady z dyskretnymi falami, które wzmacniają sztywność to połączenie niecodziennego wyglądu i trwałości pokrycia dachowego. Produkt dla wybrednych inwestorów z pewnością zadowoli ich gusta.

  2. Damian
    piątek, 2 lipca, 2021

    z bliska widać falę, a z daleka tabliczki, tak więc każdy będzie widział inaczej w zależności jak i skąd będzie patrzeć. niektóre budynki potrzebują takie właśnie wyróżnienie charakteru, niż standardowy wygląd.

Podobne artykuły