Realizacje

Uppgrenna Nature House – szklarnia de lux

Jak połączyć stodołę i szklarnię? Odpowiedź na to pytanie zna Tailor Made Arkitekter – studio odpowiedzialne za projekt Uppgrenna Nature House. Tradycyjne szwedzkie budownictwo, czyli koncept Natur House wykonany w latach 70-tych przez Bengta Warne’a, zainspirowało projektantów do stworzenia spa i miejsca spotkań.

Uppgrenna Nature House składa się z trzech elementów – ocieplonego budynku, oszklonych powierzchni, które zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi, dają niesamowitą ilość światła i piękne widoki, oraz instalacji pozwalającej na recykling ścieków. Architekci podkreślają, że wizja towarzysząca im podczas projektowania, pozwoliła na wykreowanie samowystarczalnego domu, produkującego żywność zamiast odpadów. Między innymi dlatego znalazło się w nim mnóstwo zieleni – część z nich rodzi warzywa i owoce. Uppgrenna Nature House położony jest w południowej Szwecji, nad brzegiem jeziora Vättern.

Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-8 Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-7 Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-13 Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-4 Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-17 Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-5

Źródło: Design Alive
Tekst: Sylwia Chrapek
Zdjęcia: materiały prasowe

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 12 maja, 2016

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Czarek M.
    środa, 5 czerwca, 2019

    Bardzo oryginalna kompozycja miksu szklarni ze stodołą, Bardzo lubię takie nietypowe połączenia. Zawsze Skandynawowie mieli ciekawe projekty proekologiczne. Samowystarczalność, mnóstwo zieleni, świetne widoki – czegóż chcieć więcej.

Podobne artykuły