Blachodachówka

W elitarnym gronie, czyli dachówka blaszana Elita firmy Blach Stal

Pokrycie dachowe wykonane z wysokiej klasy materiałów to gwarancja trwałego i solidnego dachu, który służyć nam będzie przez lata. Mimo, że względy praktyczne są tutaj niesłychanie istotne, to nie należy zapominać również o nie mniej ważnych aspektach wizualnych. Dach powinien przecież tworzyć wraz z budynkiem, a także z jego najbliższym otoczeniem, spójną i atrakcyjną całość. Te z pozoru sprzeczne wymagania spełnia klasyczna blacha dachówkowa Elita firmy Blach Stal, która wprowadzi nasz dom do elitarnego grona.

Dach wśród wybranych

Dach z pewnością nie jest elementem domu, na którym należałoby oszczędzać. To od jego solidności w dużej mierze zależy bezpieczeństwo i komfort późniejszego mieszkania. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na rodzaj wykorzystanego materiału i staranne wykonanie pokrycia. Dachówka blaszana firmy Blach Stal, nosząca zobowiązującą nazwę Elita, z pewnością spełni najwyższe wymogi zarówno pod względem jakości, jak i wyglądu. O przynależności do tego elitarnego grona decyduje przede wszystkim materiał, z którego została wykonana. Cynkowana ogniowo blacha, pokrywana powłoką cynkowo-magnezową o masie 130g/m², pochodzi z renomowanej huty Thyssen Krupp Steel, której stali firma Blach Stal jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę.

Powłoka Diamond ThysssenKrupp posiada strukturę 3-wartwową, stanowiącą doskonałą ochronę przed powstawaniem mikro-ubytków, znacznie podnosząc jej odporność na korozję. Dodatkowo, spodnia strona blachy jest zabezpieczona lakierem ochronnym o nominalnej grubości powłoki 10µm, który wzmacnia jej ochronę również od wewnątrz. Co więcej, zastosowanie trzech powłok okrywających rdzeń – antykorozyjnej, gruntującej i poliestrowej, odpornych na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, znacznie przedłuża żywotność dachówki blaszanej Elita i ogranicza częstotliwość wizyt remontowych na dachu, nawet jeśli pogoda nas nie rozpieszcza. Wierzchnia warstwa poliestrowa jest także dostępna w dwóch wersjach różniących się nie tylko wyglądem, ale również grubością – matowej (35 mikronów) oraz z połyskiem (25 mikronów). Technologia oraz najwyższej jakości stal zastosowana do produkcji blachy dachówkowej Elita firmy Blach-Stal, daje gwarancję solidnego pokrycia na długie lata.

Klasyczna elegancja

Jakość materiału i wykonanie danego pokrycia to najważniejszy, ale nie jedyny aspekt, który decyduje o przynależności do elitarnego grona. Sfera wizualna ma również ogromne znaczenie – zastosowane wzornictwo powinno być estetyczne i wyróżniać się atrakcyjną formą. Klasyka, jako trend stale obecny w architekturze, niezmiennie zachwyca tradycyjnym kształtem i ponadczasowym charakterem. Blacha dachówkowa Elita firmy Blach-Stal to doskonałe odzwierciedlenie tej stylistyki. Ma ona klasyczny, elegancki wygląd, co sprawia, że można ją wykorzystać na obiektach różnego typu – zarówno w domach mieszkalnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Swoją formą przypomina dachówki zakładkowe, a to za sprawą wysokiego profilu. Tłoczenie to ma wysokość 32,5 mm, co zapewnia pokryciu elegancki, trójwymiarowy wygląd doskonale imitujący kształt dachówki ceramicznej. Dodatkowo, oferowana szeroka gama kolorów, w których dostępna jest blacha dachówkowa Elita, a wśród nich cieszące się ogromną popularnością odcienie wiśni – ciemny i jasny – sprawiają, że bez problemu znajdziemy barwę, która będzie pasowała do pozostałych elementów domu, bądź jego najbliższego otoczenia.

Na zaszczyt bycia zaliczanym do elity trzeba sobie zasłużyć. W przypadku pokryć dachowych jest podobnie – jeśli pretendują do tego miana, powinny wyróżniać się na tle innych, przede wszystkim wysoką jakością i atrakcyjnym wyglądem. Blacha dachówkowa Elita firmy Blach Stal z pewnością zasłużyła na swoją nazwę.

4.9/5 - (20 votes)

Data publikacji: 31 maja, 2012

Autor:

4.9/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. ikowalska24
  poniedziałek, 4 czerwca, 2018

  Rzecz jasna,że nie należy oszczędzać na dachu.To komfort,bezpieczeństwo oraz ozdoba domu.Musi współgrać z elewacją i architekturą.Solidna dachówka to podstawa.

 2. esteta
  niedziela, 10 czerwca, 2018

  Solidne, wysokiej jakości pokrycie dachowe to gwarancja trwałości i bezpieczeństwa domu. Do tego jeśli dochodzi jeszcze unikalny, skomponowany z całością budynku wygląd dachówki to mamy komplet. Pozostaje jedynie wyłożyć zapewne niemało kasy z kieszeni i cieszyć się długimi latami z takiego rozwiązania.

 3. Stanisław Giez
  niedziela, 10 czerwca, 2018

  Jedna z ważniejszych jeśli nawet nie najważniejsza część domu czyli dach powinien być pokryty solidną dachówką. Solidna dachówka to taka, która jest wykonana z wysokiej jakości blachy cynkowanej pokrytej wytrzymałą powłoką cynkowo-magnezową bardzo odporną na korozję. Jednak wytrzymałość to nie wszystko, bo dach musi dobrze wyglądać. Klasyczny i schludny wygląd blachy dachówkowej na pewno to zapewnia.

 4. Kasiennka
  niedziela, 10 czerwca, 2018

  Warto zainwestować w wysokiej jakości dachówkę podczas budowy dachu. Zapewni ona bezpieczeństwo oraz będzie stanowiła element ozdobny dachu.

 5. Janusz S.
  niedziela, 10 czerwca, 2018

  Ciekawe nawiązanie tego producenta bo z pozoru wygląda to jak dachówka ceramiczna a faktycznie to blachodachówka, a wiadomo że mają wiele zalet. Niemiecka jakość stali mówi sama za siebie, że jest rozwiązanie na lata. Warto rozważyć zastosowanie blachodachówki Elita.

 6. Jacek
  czwartek, 14 czerwca, 2018

  Tak nowoczesna i innowacyjna blacha dachówkowa jak Elita,to jest produkt który warto kupić i pokryć nim dach.Ja jeśli będę przeprowadzał remont obecnego dachu,to z pewnością wybiorę blachę dachówkową Elita firmy Blach Stal ponieważ jej parametry w 100% mnie satysfakcjonują.

 7. Ania Mal
  czwartek, 14 czerwca, 2018

  Dach jest ozdobą domu, warto więc w niego zainwestować. Blachówka blaszana jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ jest bardzo trwała i pięknie wygląda.

 8. Kama
  piątek, 15 czerwca, 2018

  Bardzo lubię solidne materiały budowlane, a ta dachówka zapewne do takich należy. Uważam, że na tym nie można oszczędzać, a jeśli dodatkowo mamy ładny wygląd to nic więcej nie potrzeba. Wiadomo, że jeśli oszczędzimy raz to potem musimy wydać jeszcze raz na to samo i jeszcze dodatkowe koszty np. na likwidację zacieków.

 9. Antek
  sobota, 16 czerwca, 2018

  Dach to podstawa i nie należy na nim oszczędzać. Solidna dachówka, która współgra z budynkiem to na pewno coś, na co trzeba zwrócić uwagę. Wybierzmy dobrą dachówkę, a będziemy cieszyć się dachem przez lata.

 10. Elżbieta
  środa, 20 czerwca, 2018

  Jestem w trakcie budowy domu, niestety dach mam już pokryty. Gdyby nie to, to na pewno kupiłabym taką dachówkę. Jestem pewna, że jest solidniejsza i znacznie trwalsza niż ta którą kupiłam. Nie żałowałabym kasy, przecież dach to podstawa i ma służyć przez dziesiątki lat

 11. PRZYJACIEL
  czwartek, 21 czerwca, 2018

  Jak to w życiu bywa każdy kto ma coś wykonane ze stali dobrze wie że wszystko co stalowe rdzewieje..no chyba że jest to coś co jest wykonane ze stali nierdzewnej lub stali o najwyższej jakości….Właśnie w tym przypadku taka stal została użyta do wykonania właśnie opisywanej blachodachówki… Jeden z członów nazwy firmy – Krupp dostarczającej stal mówi już sam za siebie…to właśnie firma KRUPP wynalazła i opatentowała stal nierdzewną…Myślę że warto ten produkt użyć do budowy dachu i nie martwić się że szybko zacznie rdza robić chrum chrum 🙂

 12. Urzytkownik
  piątek, 23 czerwca, 2023

  Witam,gdzie mogę tokupic taki profil blachodachowki

Podobne artykuły