Realizacje

WMS Boathouse w Clark Park

Bryła WMS Boathouse odzwierciedla ruch fal wyrażony między innymi kształtem dachu w formie odwróconych liter M i V. Wykusze pozwalają na przenikanie światła dziennego, ogrzewając wnętrze w zimie i wentylując je w lecie, co minimalizuje roczne zużycie energii.


Inwestor: miasto Chicago oraz Agencja Ochrony Środowiska, USA
Architekt: Studio Gang Architects, Chicago, USA

Projekt WMS Boathouse w Clark Park powstał w odpowiedzi na inicjatywę burmistrza Chicago, Emanuela Rahma, która zakładała rewitalizację rzeki i stworzenie nowych miejsc pracy. Wygrana koncepcja Studia Gang Architects (SGA) bazowała na realizacji czterech zespołów stanic wodnych rozmieszczonych wzdłuż południowego brzegu rzeki Chicago.

Architektura tego projektu miała wizualnie uchwycić poetycki rytm i ruch wiosłowania – powiedziała architektka Jeanne Gang, założycielka pracowni SGA – ... ale także zapewniać publiczny dostęp do brzegu rzeki Chicago i zachęcać do korzystania z przywróconego rekreacyjnego aspektu rzeki.

Połączenie naturalnych trwałych materiałów: łupka i blachy tytan-cynk dodaje uroku tej nowoczesnej realizacji. W sumie na dachu i elewacji użytych zostało około 7 ton grafitowej blachy RHEINZINK prePATINA schiefergrau w technologii podwójnego rąbka i dużej łuski.

WMS Boathouse w Clark Park WMS Boathouse w Clark Park WMS Boathouse w Clark Park WMS Boathouse w Clark Park WMS Boathouse w Clark Park

Zródło: Rheinzink


Data publikacji: 10 kwietnia, 2016

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły