Gdy docieplenie ścian lub dachu możliwe jest tylko od środka

 

Eurothane G, jest twardą płytą poliuretanową, jednostronnie pokrytą płytą gipsowo-kartonową.

Między warstwą poliuretanu i płyty GK znajduje się warstwa paroizolacji. Znika więc ryzyko popełnienia błędu podczas prac oraz znacznie zmniejsza się zużycie materiału. Płyty Eurothane G występują w wymiarze 2600 x 1200 mm i dostępne są w grubościach od 20 mm do 120 mm + płyta GK. Ich współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi zaledwie 0,023 W/mK – dla wełny mineralnej i styropianu współczynnik ten wynosi około 0,040 W/mK – czyli EUROTHANE G izoluje prawie 2 razy lepiej. Pozwala to zastosować znacznie mniejszą grubość materiału dla uzyskania tego samego stopnia izolacyjności, a tym samym zaoszczędzić miejsce nad głową lub na ścianie. Otrzymujemy również materiał o bardzo niskiej nasiąkliwości, odporny na grzyby i pleśnie. Docieplanie budynków od strony wewnętrznej czasami bywa jedynym z określonych poniżej sytuacjach rozsądnym rozwiązaniem.

1. Izolacja ścian i dachów w budynkach mieszkalnych.

Mieszkańcy kamienic lub budynków powstałych kilkadziesiąt lat temu często narzekają – zwłaszcza zimą – na komfort temperaturowy w pomieszczeniach. Obiekty te najczęściej nie spełniają dzisiejszych norm izolacyjności. W przypadku gdy obiekt zarejestrowany został jako zabytek, lub kiedy pozostali mieszkańcy (lub spółdzielnia) z przyczyn finansowych nie jest w stanie wykonać termomodernizacji od zewnątrz samodzielnie możemy poprawić warunki cieplne swojego mieszkania izolując mieszkanie od wewnątrz. Montując płytę Eurothane G na wszystkich „zimnych” ścianach sprawiamy, że ogrzewanie naszych mieszkań będzie bardziej efektywne, co z pewnością poprawi komfort mieszkania jak i będzie zauważalne dla naszej kieszeni w opłatach za ogrzewanie. Eurothane G pozwala uzyskać nie tylko doskonały efekt izolacyjny, ale również nowe wykończenie poddasza lub ściany, które gotowe jest do malowania, tapetowania lub pokrycia płytkami ceramicznymi. Co więcej – płyta przystosowana została pod montaż przedmiotów.

2. Izolacje ścian zimnych klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych.

Ciekawostką dla administracji budynków wielorodzinnych może być możliwość docieplania ścian sąsiadujących z mieszkaniami od strony nie ogrzewanych klatek. Już minimalna grubość płyty (Eurothane G 20 mm + 9,5 mm GK) spełnia dzisiejszą normę dla tych przegród która wynosi U = 1 W/m2K. Modernizacja płytami Eurothane G w minimalnym stopniu (tylko o 30 mm) zwęża klatkę schodową, oraz daje trwałą i odporną na uszkodzenia powierzchnię gotową do malowania.

Data utworzenia: 02.01.2013


Komentarze

  • Mininka napisał(a):

    To może być dobry pomysł jeśli np. dom stoi na granicy i gdybyśmy go ocieplili z zewnątrz to weszlibyśmy już na posesję sąsiada. Powierzchnia nam oczywiście się zmniejsza, ale coś za coś. Ciekawe jak z mostkami termicznymi.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły