Kiedy nie masz miejsca nad głową – płyta Eurothane G

Kiedy nie masz miejsca nad głową – płyta Eurothane G
Kiedy nie masz miejsca nad głową – płyta Eurothane G 

Wiele osób boryka się z problemem zaadoptowania poddasza do celów użytkowych. Bywa jednak często, że tradycyjne sposoby docieplenia zabierają zbyt dużo przestrzeni nad głową, co powoduje znaczne pomniejszenie powierzchni użytkowej. Grubość warstwy oraz skomplikowane czynności, jakie musimy wykonać przy metodzie tradycyjnej na poddaszu zniechęcają nas do tego.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być zastosowanie płyty Eurothane G.

Eurothane G jest twardą płytą poliuretanową, jednostronnie pokrytą płytą gipsowo- kartonową. Między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się warstwa paroizolacji. Dzięki temu unikamy żmudnego wykonywania trzech osobnych warstw – ocieplenia (sznurkowania), paroizolacji i poszycia z płyt gipsowych. Znika też ryzyko popełnienia błędu podczas prac oraz znacznie zmniejsza się zużycie materiału. Płyty Eurothane G występują w wymiarze 2600 x 1200 mm i dostępne są w grubościach od 20 mm do 120 mm+GK. Ich współczynnik przewodzenia ciepła Lambda wynosi zaledwie 0,023 W/mK – dla wełny mineralnej i styropianu, współczynnik ten wynosi około 0,040 W/mK – czyli EUROTHANE G izoluje prawie 2 razy lepiej. Pozwala to zastosować znacznie mniejszą grubość materiału dla uzyskania tego samego stopnia izolacyjności, a tym samym zaoszczędzić miejsce nad głową lub na ścianie. Otrzymujemy również materiał o bardzo niskiej nasiąkliwości, odporny na grzyby i pleśnie.

Eurothane G pozwala uzyskać nie tylko doskonały efekt izolacyjny, ale również nowe wykończenie dachu lub ściany, które gotowe jest do malowania, tapetowania czy pokrycia płytkami ceramicznymi. Co więcej – płyta przystosowana została pod montaż przedmiotów. Eurothane G jest materiałem łatwym w montażu, który dzięki swoim właściwościom izolacyjnym przyczynia się do zaoszczędzenia powierzchni użytkowej. Warto zaznaczyć, że tymi samymi płytami Eurothane G możemy termo-izolować ściany budynku w przypadku, kiedy istniejący stan nie dostarcza zadowalającego komfortu cieplnego. Izolować w ten sposób można również budynki zabytkowe, w których jakiekolwiek prace zmieniające wygląd elewacji są zabronione i zastosowanie płyt Eurothane G jest jedynym sposobem na poprawienie ich właściwości termoizolacyjnych.

Montaż płyt Eurothane G

W celu zamontowania płyt Eurothane G do konstrukcji podkrokwiowej dachu skośnego należy sporządzić podłoże z listew lub stelażu mające na celu podparcie płyt Eurothane G. Podłoże takie powinno tworzyć płaską powierzchnię równoległą do podłogi lub konstrukcji dachu. Montaż płyt Eurothane G nie odbiega od znanego powszechnie montażu płyt GK.

Wybór sposobu montażu uzależniony jest jednak w dużej mierze od rodzaju podłoża, jak również wymogów budowlanych. Płyty Eurothane G zastosowane mogą zostać jako wykończeniowo-termoizolacyjna warstwa ścian, sufitów lub ścianek działowych. W tym zastosowaniu zamontowane zostają najczęściej na drewnianym podłożu. Jako wykończenie ścian Eurothane G może zostać zamontowane bezpośrednio na podłożu poprzez zastosowanie kleju do przyklejania płyt GK. Płyty powinny zostać zamocowane na wysokości przynajmniej 1 cm nad gotową podłogą w celu zapobieżenia nasiąkaniu płyty GK wilgocią. W przypadku braku możliwości zastosowania się do niniejszego wymogu spód płyty GK stanowiącej element panelu Eurothane G zabezpieczony powinien zostać folią budowlaną lub specjalnym kitem uszczelniającym.

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

Data utworzenia: 01.08.2012


Komentarze

  • Monia napisał(a):

    Warto ocieplać dach materiałami o jak największym stopniu izolacyjności. Unikamy dzięki temu strat powierzchni i zyskujemy tym samym na poddaszu powierzchni użytkowej.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły