Braas DivoDamm – ciemny dach nie taki straszny!

Braas DivoDamm, fot. Braas
Braas DivoDamm, fot. Braas 

Ciemny dach i kremowa elewacja to ostatnio modny duet stosowany w rodzimym budownictwie. Ale moda i estetyka nie zawsze idą w parze z funkcjonalnością i oszczędnością. Wybór antracytowego pokrycia dachowego nie będzie błędem pod warunkiem, że zastosujemy System izolacji DivoDamm od Braas.

Ufff, jak gorąco!

Powiedz, jaki masz kolor dachu, a powiem ci jak to wpłynie na temperaturę powierzchni pokrycia dachowego: – połysk metaliczny: ok. 40°C – kolor jasnoszary: ok. 50-60°C – kolor czerwony (ceglasty): ok. 60-70°C – kolor ciemnobrązowy: ok. 70-80°C – kolor czarny (antracytowy): ok. 80-85°C Trzeba wiedzieć, że barwa dachu ma wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny naszego domu, ale też na warunki panujące wewnątrz niego. Prawa fizyki są nieubłagane a zgodnie z nimi ciemne powierzchnie bardziej absorbują światło od jasnych, z tego też powodu czarny lub grafitowy dach w letnie, upalne popołudnie znacząco zwiększy temperaturę w pomieszczeniu. Wybawieniem będzie skuteczny materiał izolujący, który ochroni budynek przed nadmiernym nagrzaniem latem i zatrzyma ciepło w budynku zimą. Im lepszej jakości izolacja, tym koszty użytkowania poddasza będą mniejsze, a nasze samopoczucie i komfort niezmiennie dobre. Obok tradycyjnego rozwiązania opartego na włóknach szklanych (tzw. wełna szklana lub wata szklana) warto zastosować system izolacyjny Braas DivoDamm. Satysfakcja gwarantowana.

Brass DivoDam – odetchniesz z ulgą

Braas DivoDamm - działanie, fot. BraasBraas DivoDamm – działanie, fot. Braas

Zalety Systemu izolacji DivoDamm

Łatwy montaż w całości bez deskowania (elementy łączy się ze sobą i układa jako jedną powierzchnię ponad krokwiami). Wykonany jest z wysokowydajnego materiału izolacyjnego – poliuretanu PIR, który osiąga najlepsze wartości izolacyjne nawet przy niewielkiej grubości materiału. Doskonała trwałość i długa żywotność materiałów. Idealne do trwałej izolacji dachu nie tylko na etapie budowy, ale też w przypadku modernizacji starszych budynków.

Braas DivoDamm Top i Pro, fot. BraasBraas DivoDamm Top i Pro, fot. Braas

Z systemem izolacji DivoDamm będzie Ci chłodniej. ASZ

Data utworzenia: 10.05.2012


Komentarze

  • Zuza napisał(a):

    Nie zdawałam sobie sprawy, że kolor pokrycia dachowego ma aż tak wielkie znaczenie. Różnica na poziomie 45 stopni Celsjusza to ogromna różnica.

  • Piotr napisał(a):

    Ciemny dach na pewno będzie szybciej nagrzewał. Czarny, szary, brązowy kolor ? dlaczego nie ? są klienci którym takie kolory podobają się na dachu, jednak nie zastawiają się jak to działa latem. Na szczęście problem gorąca rozwiązał producent Brass dzięki odpowiedniej izolacji.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły