Matowe czy z połyskiem – jakie dachówki wybrać?

Rubin 13V czarny brylant_BRAAS
Rubin 13V czarny brylant_BRAAS 

Pokrycie z dachówek to nie tylko bogactwo kolorów i kształtów – w zależności od wykończenia nasz dach może być matowy, delikatnie błyszczący lub też zwracać uwagę silnym połyskiem.

Szach mat

Ceramiczna dachówka powstaje przez połączenie najwyższej jakości gliny z wodą. Po wypaleniu jest w naturalnym kolorze surowca używanego do produkcji, a chcąc uzyskać inny kolor powierzchni, dachówkę przed wypaleniem pokrywa się ciekłą masą gliny z barwnikami – w ten sposób otrzymuje się dachówki angobowane. Angoby występują w bardziej stonowanych kolorach, takich jak ceglany, brąz, kolor antracytowy, i są matowe.

Glazura, czyli premium

Osoby, które preferują intensywniej błyszczący dach mogą zdecydować się na dachówkę glazurowaną. Dach zyskuje wówczas mocny połysk, ale to tylko jedna z charakterystycznych cech dachówek glazurowanych. Wśród glazur dostępna jest przede wszystkim większa gama kolorów, między innymi różne odcienie szarości, kasztanowy, czy tekowy. Glazura topline to linia dachówek glazurowanych o bardzo duży

m połysku, dostępnych w różnych kolorach, wśród nich bukowy, sosnowy, czy dający efekt skrzenia się szary kryształ, jak w dachówce Rubin 13V BRAAS.

Błyskotliwy beton

W kategorii dachówek betonowych też występują takie wykończenia, które sprawiają, że dachówki mogą być błyszczące. Rewolucją było wprowadzenie technologii CISAR, dzięki której dachówki betonowe zyskały jeszcze gładszą powierzchnię oraz intensywniejszy połysk. Trzy warstwy – nośna, wygładzająca oraz uszlachetniająca – sprawiają, że dachówki betonowe CISAR są trwałe, odporne na zanieczyszczenia i świetnie się prezentują przez długie lata. Wśród dachówek CISAR dostępne są różne modele – od klasycznych Celtyckiej i Romańskiej, przez cieszącą się dużą popularnością esówką Bałtycką po płaską dachówkę Teviva, która doda uroku każdej nowoczesnej budowli.

W ramach Stylowej Promocja BRAAS wybrane dachówki premium – modne, eleganckie, o wysokich walorach estetycznych – dostępne są w specjalnych cenach. Promocja obejmuje modele Teviva, Celtycka i Romańska w technologii Cisar, Rubin 13V, Topas 13V oraz karpiówki Opal w glazurze i glazurze topliwe. Promocja trwa do 31 sierpnia 2016 roku lub do wyczerpania zapasów.

Zdjęcia: Monier Braas Sp. z o.o


Matowe czy z połyskiem – jakie dachówki wybrać?
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także