Nowa dachówka betonowa Braas

 

Marka Braas wprowadza na rynek innowacyjną dachówkę betonową Tegalit Protegon. Nowy produkt zapewni obniżenie nagrzewania się dachu nawet o 10°C dzięki technologii odbijającej promieniowanie podczerwone.

Wilhelm Herschel zapewne nie spodziewał się, że jego odkrycie promieniowania podczerwonego w 1800 roku 212 lat później przyczyni się do wyprodukowania nowoczesnej dachówki.

Nie tylko ochrona

Nowy produkt marki Braas o nazwie Tegalit Protegon nie jest zwykłą dachówką. Przy jej produkcji zastosowano pigmenty odbijajace promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce. Dlaczego Braas pomaga chronić dach właśnie przed tym promieniowaniem? Słońce emituje promieniowanie we wszystkich zakresach fal elektromagnetycznych. Ale światło widzialne stanowi jedynie 38% energii dochodzącej do ziemi. Fale o długości większej niż 700 nanometrów, czyli podczerwień i bliska podczerwień, stanowią aż 53%. Większość energii ogrzewającej nasze dachy jest zatem niewidoczna – nie wchodzi w zakres widzialnej dla ludzkiego oka fali świetlnej. Dzięki wykorzystaniu specjalnych pigmentów Tegalit Protegon odbija do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. Dachówki ogrzewają się dzięki temu od spodu nawet o 10°C mniej. Dzięki temu nawet poddczas upałów na poddaszu jest chłodniej i możemy ograniczyć korzystanie z klimatyzacji, co bezpośrednio przekłada się na niższe rachunki za prąd

Dachówki Tegalit Protegon odbiją nawet 3 razy więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki.
Nowa dachówka betonowa BraasFot. Braas

Prosty design dachu jest w genie

W ostatnich latach na polskim rynku pokryć dachowych daje się zaobserwować dwa trendy: rośnie zainteresowanie dachówkami płaskimi oraz ciemne kolory dachów. Marka Braas wzięła to pod uwagę i wyprodukowała dachówkę nawiązującą do cieszącego się dużą popularnością modelu Tegalit Cisar. Sprawdzona gama kolorystyczna oraz prosty i nowoczesny design dachówki Tegalit Protegon sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Dzięki nowoczesnym pigmentom dachówki Tegalit Protegon odbijają do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. Dzięki temu temperatura na spodniej stronie dachówek jest nawet o 10 ̊C niższa. W znaczący sposób wpływa to na nagrzewanie się całego dachu.
Nowa dachówka betonowa BraasFot. Braas

Data utworzenia: 02.03.2013


Komentarze

  • Bronka napisał(a):

    Świetna dachówka dla osób, które na poddaszu mają sypialnie. Obniżenie nagrzewania dachu aż o 10 stopni to niezwykła właściwość. Możemy dzięki temu płacić mniejsze rachunki.

  • Kowal1 napisał(a):

    Ta dachówka odbija aż 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykła dachówka betonowa.Z pewnością pozwoli nam to uniknąć nadmiernego nagrzewania się dachu latem.Świetna sprawa zwłaszcza kiedy mamy sypialnię na poddaszu.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły