Membrana dachowa

BauderTOP BUZI NSK – dyfuzyjna, bitumiczna, membrana na dachy strome

Dach ma trudne zadanie. Musi ochronić budynek przed destrukcyjnymi czynnikami zewnętrznymi przez wiele lat. Dlatego też do jego budowy należy stosować materiały najwyższej jakości, takie właśnie jak membrana BauderTOP BUZI NSK. Dzięki niej możemy spać spokojnie.

BauderTOP BUZI NSK to udoskonalona wersja popularnej już w latach 80. ubiegłego wieku Buzi AK. Dlaczego postanowiono uszlachetnić tę membranę? Ponieważ gdy po 40 latach użytkowania przeprowadzono badania, okazało się, że nie uległa ona żadnym uszkodzeniom i zachowała w 100% swoje właściwości funkcjonalne. Jednak jak wiadomo, wymagania stawiane budynkom są coraz większe, więc i materiały do budowy dachu muszą być unowocześniane. Tak postała dyfuzyjna, bitumiczna membrana na dachy strome BauderTOP BUZI NSK.

Membrana BauderTOP BUZI NSK – zastosowanie

Membrana BauderTOP BUZI NSK układana jest jako druga zabezpieczająca warstwa, a jej zadaniem jest ochrona dachu przed czynnikami atmosferycznymi – wodą opadową czy roztopową, gradem, niskimi oraz wysokimi temperaturami. Dzięki nowoczesnej technologii i doskonałym surowcom wykorzystanym do jej produkcji swoje właściwości zachowuje przez całą żywotność dachu – a jest ona bardzo długa. BauderTOP BUZI NSK można stosować na pełne deskowanie, płyty drewnopochodne, rozciągać bezpośrednio nad krokwiami, a także układać na odporną na nacisk warstwę ocieplenia. Membrana dostępna jest w rolkach o długości 50 m i szerokości 1,28 m.

BauderTOP BUZI NSK

Zalety membrany BauderTOP BUZI NSK

Przede wszystkim membrana BauderTOP BUZI NSK jest dyfuzyjna. Dyfuzyjność uzyskano dzięki innowacyjnemu sposobowi produkcji oraz nakładania bitumu. Ta właściwość jest bardzo ważna i pożądana w przypadku dachów. Dzięki temu, że membrana jest dyfuzyjna, para wodna pochodząca z konstrukcji dachowej i wnętrza domu może zostać bez problemu odprowadzona na zewnątrz, nie czyniąc żadnych szkód. Jednocześnie membrana doskonale chroni konstrukcję dachu i wszystkie jego warstwy przed czynnikami atmosferycznymi oraz dużymi obciążeniami mechanicznymi (mimo że jej ciężar to zaledwie około 265 g/m2).

Dyfuzyjny bitum BauderTOP BUZI NSK

BauderTOP BUZI NSK jest również odporna na starzenie, gdyż charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną oraz nie poddaje się niszczycielskiej sile czynników atmosferycznych, w tym promieniowaniu UV. Maksymalne bezpieczeństwo zapewnia 5-warstwowa budowa membrany: warstwa pierwsza to specjalna włóknina odporna na podarcie, warstwa druga – unikalna membrana, warstwa 3 – specjalna włóknina odporna na podarcie, warstwa 4 – innowacyjna powłoka bitumiczna w pasmach, warstwa 5 – specjalna powłoka odporna na podarcie. Warto jeszcze raz podkreślić, że dyfuzyjna membrana BauderTOP BUZI NSK jest wszechstronna, ponieważ można ją układać na pełnym deskowaniu, nad krokwiami oraz na termoizolacji – oczywiście na dachach stromych. Ponadto dzięki dwóm szerokim 10-centymetrowym zakładkom samoprzylepnym układa się ją szybko i łatwo, a połączenie jest trwałe. Wygodę pracy zapewnia również 5-centymetrowa krawędź do mocowania – to dodatkowe miejsce na gwoździe lub zszywki.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 2 października, 2023

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły