Akcesoria dachowe

IVT – kompletny asortyment i profesjonalne podejście

IVT działa na polskim rynku już blisko 30 lat – od 1995 roku – i oferuje szeroki oraz kompletny asortyment niezbędny do budowy dachu. Dzięki dynamicznemu rozwojowi marka jest znana i doceniania w Polsce i w Europie.

Marka IVT jest jednym z najbardziej cenionych na polskim rynku producentów i dostawców akcesoriów dachowych oraz membran. Łącząc wieloletnie doświadczenie z innowacyjnymi technologami i nowoczesnym parkiem maszynowym kreuje, projektuje oraz wytwarza – zresztą zgodnie ze swoim mottem „Działamy na wysokości zadania” – najwyższej jakości produkty, które są nieodzowną częścią każdego dachu. Produkty z logo IVT zapewniają wentylację dachu, zabezpieczają poddasze przed destrukcyjną wilgocią, uszczelniają wszelkie połączenia i przejścia przez połać dachową oraz służą do mocowania dachówek, a także zapewniają możliwość bezpiecznego wejścia na dach i ochronę przed spadającym śniegiem. Co ważne, bogate portfolio firmy jest stale rozszerzane, aby zapewnić doskonałą ochronę budynków przed deszczem, wiatrem, śniegiem oraz słońcem, jednocześnie umożliwiając prawidłową wentylację i gwarantując wieloletnie bezproblemowe oraz bezpieczne dla użytkowników funkcjonowanie dachu. Ponadto autorskie technologie pozwalają szybko dostosować produkt do indywidualnych potrzeb klienta.

Niezastąpione akcesoria od IVT

Marka IVT jako jedna z nielicznych może pochwalić się kompleksową ofertą akcesoriów dachowych, która obejmuje strefę kalenicy, w tym m.in. taśmy kalenicowe, elementy wentylacyjne, mocowania łaty kalenicowej, strefę komina (taśmy kominowe, profile i listwy kominowe, uszczelniacze kauczukowe i żywiczne CONNECTO), okapu (pasy nadrynnowe, grzebienie do dachu, okapowe elementy wentylacyjne z grzebieniem i bez, siatki ochronne okapu) i kosza (kosze dachowe, taśmy rozprężne), oraz szeroką ofertę mocowań gąsiorów i dachówek.

IVT – kompletny asortyment i profesjonalne podejście

Jedną z głównych kategorii produktowych IVT jest system kominków wentylacyjnych TRIVENTA do dachówek, blachodachówek. Jak wskazuje nazwa, ich głównym zadaniem jest właściwa wentylacja pomieszczeń i odpowietrzanie instalacji sanitarnych. Kominki produkowane są z najwyższej jakości tworzywa sztucznego pokrytego farbami odpornymi na promieniowanie UV. Taki sposób wytwarzania sprawia, że te elementy odznaczają się wysoką wytrzymałością zarówno na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, jak i odbarwienia. Specjalnie opracowana konstrukcja kominków o średnicy 125 mm zapewnia prostopadłe (pionowe) ustawienie do połaci dachowej, tym samym ułatwiając montaż, uszczelnienie i zmniejszając straty ciepła. Nowością w portfolio IVT są elementy systemu TRIVENTA PLUS o średnicy 150 mm. Wszystkie kominki wentylacyjne są dostępne w szerokiej ofercie kolorystycznej, maksymalnie zbliżonej do barw dachówek, blach dachowych i gontów, dzięki czemu niezależnie od wybranego pokrycia dachowego zachowana jest spójność estetyczna budynku.

Kolejną grupą produktów jest komunikacja dachowa STAL-TRITT czyli stopnie i ławy kominiarskie, zabezpieczenia przeciwśniegowe ALU-SNOW: drabinki i rury przeciwśniegowe.
Ponadto w ofercie firmy znajdują się membrany dachowe ASTRUM, GALAXY, SPACE, AQUA CONTROL i folie paroizolacyjne oraz produkty uszczelniające CONNECTO.
Nie sposób wymienić wszystkich produktów, ale na uwagę zasługują ostatnie nowości IVT. To m.in. taśmy kalenicowe OPTI-ROLL ze środkową częścią wentylacyjną z tworzywa EPDM wykorzystywaną jako element wentylacyjno-uszczelniający. Tym, co wyróżnia taśmy OPTI-ROLL, jest duża powierzchnia wentylacyjna oraz łatwość montażu, która wynika z bardzo plastycznego materiału i optymalnego plisowania boków taśmy. IVT jako pierwsza wprowadziła również do swojej oferty spinki do dachówek płaskich wykonane z okrągłego drutu stalowego pokrytego powłoką antykorozyjną, które zabezpieczają dachówkę przed zsuwaniem się i podnoszeniem. Kolejnym produktem, który cieszy się dużą popularnością wśród dekarzy są wkręcane wsporniki TYP 4, służące do mocowania łaty kalenicowej. Dzięki wkręcanemu mocownikowi łaty kalenicowej jej montaż jest prostszy, precyzyjny, umożliwiający idealne wypoziomowanie łaty kalenicowej. Za sprawą zastosowania optymalnego gwintowania łba walcowego z gniazdem typu TORX, duży moment skręcający umożliwia wkręcanie mocownika bez nawiercania.

IVT to również pierwsza na rynku aplikacja mobilna akcesoriów dachowych, która zarówno dekarzom jak i firmom handlowym ułatwia w prosty i szybki sposób dobranie odpowiednich spinek, klamer, wsporników do komunikacji dachowej i systemów przeciwśniegowych oraz kominków do większości rodzajów pokryć dachowych dostępnych na rynku polskim.

IVT Sp. z o.o.
62-070 Zakrzewo, ul. Olszynowa 10
tel. +48 61 816 17 67
www.ivt.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 20 marca, 2024

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły