Porady

Jakie funkcje i tryby mają nowoczesne koparki kołowe JCB?

JCB, jako czołowy producent maszyn budowlanych, stale dąży do innowacji i wprowadzania ciekawych rozwiązań w zakresie mechaniki i technologii w swoich koparkach. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie innowacje oferuje JCB w swoich najnowszych modelach, takich jak JCB HYDRADIG 110W oraz JCB JS175W. Oba modele nowoczesnych koparek kołowych są dostępne w sklepie Interhandler.

Stabilność, zwrotność, niezawodność

Pierwszą i być może najbardziej rewolucyjną innowacją jest wyjątkowy projekt koparki kołowej JCB HYDRADIG 110W. Maszyna ta została zaprojektowana od podstaw, aby zaspokoić potrzeby klientów poprzez poprawę widoczności, stabilności, zwrotności, mobilności oraz możliwości serwisowania. Warto zwrócić uwagę na umieszczenie silnika, zbiorników oraz głównych komponentów maszyny w podwoziu wykonanym ze stali, co przekłada się na obniżony środek ciężkości i znacząco zwiększa stabilność. Dodatkowo, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, takie jak amortyzacja wysięgnika i ramienia, oraz podział przedniej szyby w stosunku 70/30 zapewniają doskonałą widoczność z kabiny operatora, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Koparka kołowa może być szybka

Kolejną istotną innowacją jest zastosowanie technologii bezstopniowego przełożenia przekładni silnika T4F EcoMAX o mocy 81 kW w koparce kołowej JCB HYDRADIG 110W. Dzięki temu maszyna osiąga maksymalną prędkość 40 km/h, umożliwiając szybsze i bardziej komfortowe przemieszczanie się pomiędzy miejscami pracy. Trzy tryby mobilności pozwalają operatorowi dostosować maszynę do każdego zadania, co zwiększa jej wszechstronność i efektywność. Koparki kołowe JCB, choć są potężnymi maszynami, to jednak jednocześnie, dzięki innowacyjnym silnikom i konstrukcji, są zwrotne i szybkie.

Innowacyjne rozwiązania od JCB dla poprawy komfortu i widoczności

Nie można także pominąć innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w koparce kołowej JCB JS175W. Szczególnie warto docenić amortyzację wysięgnika i ramienia, która zapobiega niechcianym udarom ładunku, chroniąc maszynę oraz zwiększając komfort operatora. Dodatkowo, podzielona przednia szyba oraz duże, laminowane, szklane okno dachowe zapewniają doskonałą widoczność w każdym kierunku, co przekłada się na większą precyzję i bezpieczeństwo pracy.

Wreszcie, nowoczesne technologie wykorzystane w koparkach JCB, takie jak interwał smarowania wszystkich punktów części kopiącej, spycharki oraz stabilizatorów wynoszący 500 godzin, czy pięcioletnia licencja na oprogramowanie LiveLink do monitorowania wykorzystania inwestycji, to kolejne przykłady innowacyjności i zaawansowania technologicznego w tych maszynach.

Od zawsze najlepsi

Nowatorskie rozwiązania mechaniczne oraz technologiczne wprowadzone przez JCB w swoich najnowszych koparkach, takich jak JCB HYDRADIG 110W oraz JCB JS175W, nie tylko podnoszą jakość i efektywność pracy, ale także wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo operatora oraz środowisko naturalne. Obie kopraki, jak i inne modele tych maszyn od brytyjskiego giganta zakupić można w Interhandler. Dzięki ciągłemu dążeniu do doskonalenia i innowacji, JCB pozostaje liderem na rynku maszyn budowlanych.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 28 lutego, 2024

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły